Ravēt un rušināt
Pēc ziemas perioda augiem nepieciešams slāpeklis, lai tie varētu veidot zaļo masu un to augšana būtu straujāka. Slāpeklis vajadzīgs gan ziemojošiem augiem, gan tiem, ko stādāt vai sējat tagad. Svarīgi elementi ir arī fosfors un kālijs – lai lapas un kāti būtu spēcīgāki, augi būtu spējīgāki veidot ziedus un augļus.
Kad dienās gaisa temperatūra sasniedz vismaz +5 grādus, var sākt aktīvi darboties ne tikai apkurināmās siltumnīcās, bet arī neapsildāmās augu mājiņās un uz lauka.
Agronoms Māris Narvils skaidro, ka vispirms jāsāk ar kārtīgu augsnes uzrušināšanu. Īpaši svarīgi to paveikt, ja augsne ir smaga, mālaina, kā arī tad, ja vērojama sūnu veidošanās. Sablīvētā augsnē sēklām būs grūtāk dīgt, bet stādiem – apgrūtināta iesakņošanās. Jāņem vērā, ka rūpīgi jāatbrīvojas no nezālēm, kuras arī mostas un kurām jūsu pasniegtais mēslojums kalpos par labu ''ēdienu'', lai zeltu un augtu vēl spēcīgāk, riskējot nomākt trauslākus kultūraugus. Protams, ja jūsu dobēs ir jau sazēlušas pieneņu lapas, gārsa, virza un balandiņas, varat apvienot divus labumus – izravēt dobes, bet svaigās nezāļu lapiņas pievienot salātiem vai zaļajiem kokteiļiem. Arī to ieteicams darīt pirms mēslošanas!
Māris Narvils līdz aprīļa sākumam iesaka sakārtot arī siltumnīcas – iztīrīt, izravēt, uzrušināt un, ja veicat sējas darbus, attiecīgo augsnes daļu, protams, arī mēslot. Ja rudenī siltumnīcā iesējāt zaļmēslojumu, piemēram, rudzus, ir īstais brīdis tos ierušināt augsnē.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 18. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!