Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Eiropa

ES vienkāršo sankciju noteikšanu par cilvēktiesību pārkāpumiem(3)

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvji trešdien vienojušies vienkāršot procedūru, lai turpmāk būtu ievērojami vieglāk noteikt sankcijas par cilvēktiesību pārkāpumiem tādās valstīs kā Krievija, Ķīna un Saūda Arābija, pavēstīja diplomāti. ES ārlietu ministri atbilstošu oficiālu vienošanos pieņems 7.decembrī.

Makrons cenšas reformēt islāma sistēmu Francijā © DIENA(17)

Paredzams, ka šīs nedēļas laikā Francijas prezidents Emanuels Makrons, tiekoties ar Francijas Musulmaņu padomi (CFCM), centīsies panākt, lai tā apstiprina jaunveidojamo Republikas vērtību hartu, kas turpmāk būs jāparaksta musulmaņu garīdzniekiem imamiem, ja viņi vēlēsies akreditēties darbībai valstī, vēsta BBC.

ES sāk apspriest jaunu plānu sadarbībai ar ASV © DIENA(6)

Eiropas Savienība intensīvi ķērusies pie nodoma izveidot jaunu aliansi ar Amerikas Savienotajām Valstīm, cenšoties mazināt domstarpības, kas īpaši sašķēla abus sabiedrotos Donalda Trampa valdīšanas laikā, un saskaroties ar izaicinājumiem, ko starptautiskajās attiecībās rada Ķīna, vēsta Euractiv.com.

Serbijas Pareizticīgā baznīca zaudē līderus © DIENA(3)

Pasaulē droši vien nav tādu reliģisko organizāciju, kuras no koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 būtu cietušas vairāk nekā Serbijas Pareizticīgā baznīca. Pēdējo divu mēnešu laikā tā zaudējusi savus augstākos garīdzniekus gan Serbijā, gan Melnkalnē, ziņo BBC.