Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

Eiropa

Lielbritānijā rekordliels jauno Covid-19 gadījumu skaits

Lielbritānijā ātri izplatoties koronavīrusa jaunajam paveidam, pirmdien valstī apstiprināti 41 385 jauni inficēšanās gadījumi, kas ir jauns diennakts laikā reģistrēto gadījumu rekords, pavēstīja varasiestādes, norādot, ka pieaugums zināmā mērā skaidrojams arī ar datu apkopošanas gaitu svētku nedēļas nogalē.

ES līderi steidz izskatīt vienošanos ar britiem © DIENA

Atlikušajās gada dienās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir steidzami jāizskata un jāapstiprina Ziemassvētku brīvdienu laikā panāktā vienošanās starp Eiropas Komisiju un Lielbritāniju, lai novērstu potenciālo haosu, ja no 1. janvāra starp abām pusēm netiktu panākta vienošanās.

Sākot vakcināciju, ES demonstrē vienotību © DIENA(6)

Eiropas Savienības (ES) valstis spērušas nozīmīgu soli ceļā uz jaunā koronavīrusa savaldīšanu, nedēļas nogalē lielai daļai dalībvalstu sākot cilvēku masveida vakcināciju. Pirmie Covid-19 vakcīnas saņēma gados veci cilvēki, medicīnas darbinieki un augstos amatos esošie politiķi, kuri ar publiski izrādītu vakcinēšanos cenšoties motivēt pēc iespējas vairāk cilvēku saņemt vakcīnu.

Makronam vairs nav Covid-19 simptomu(12)

Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, kuram pagājušajā nedēļā tika diagnosticēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu, vairs nav Covid-19 simptomu, ceturtdien paziņoja Elizejas pils.

Austrijas tiesa atceļ prasību skolās obligāti nēsāt maskas(1)

Austrijas Konstitucionālā tiesa trešdien atzinusi, ka divi no pasākumiem, kuru mērķis ir ierobežot Covid-19 izplatību, proti, obligāta masku valkāšana un klašu sadalīšana uz pusēm, lai mācības varētu organizēt divās maiņās, ir antikonstitucionāli.

Demisionē Moldovas valdība

Trešdien demisionējis Moldovas premjerministrs Jons Kiku un viņa vadītā valdība, paverot ceļu pirmstermiņa parlamenta vēlēšanu rīkošanai, vēsta oficiālie mediji.

ES noraida britu piedāvājumu zvejas jomā(6)

Eiropas Savienība (ES) noraidījusi pēdējo Lielbritānijas piedāvājumu zvejas jomā, tomēr ir gatava turpināt darbu pie pēc Brexit tirdzniecības vienošanās arī pēc gadumijas, otrdien pavēstīja diplomāti.