Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Protestos Baltkrievijā aizturēti vairāk nekā 300 cilvēku(15)

Baltkrievijā nerimstot protesta kustībai pret prezidenta vēlēšanu falsifikāciju un autoritāro līderi Aleksandru Lukašenko, svētdien galvaspilsētā Minskā un reģionu centros notika opozīcijas protesta akcijas, un to gaitā aizturēti vismaz 300 cilvēku.

Austrijā sāk masu Covid-19 pārbaudes(9)

Austrijas galvaspilsētā Vīnē un Tiroles un Forarlbergas federālajās zemēs piektdien tiek veiktas masveida Covid-19 pārbaudes. Nedēļas nogalē plānots veikt masu testēšanu visā valstī.

Par spīti strīdiem, atsāks būvēt Nord Stream 2 © DIENA(15)

Mediji vēsta, ka Vācija un Krievija ir atradušas veidu, kā apiet ASV sankcijas, un šīs nedēļās izskaņā ir plānots atsākt strīdīgā Nord Stream 2 gāzesvada būvniecību. Polija, kura kopā ar citām Baltijas valstīm, ir aktīvi iebildusi pret projektu, kas varētu palielināt gan Vācijas, gan Eiropas atkarību no Krievijas, cer, ka nākamais ASV prezidents Džo Baidens un viņa komanda varētu izmantot diplomātiskās sviras pret Vāciju.

ES vienkāršo sankciju noteikšanu par cilvēktiesību pārkāpumiem(3)

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvji trešdien vienojušies vienkāršot procedūru, lai turpmāk būtu ievērojami vieglāk noteikt sankcijas par cilvēktiesību pārkāpumiem tādās valstīs kā Krievija, Ķīna un Saūda Arābija, pavēstīja diplomāti. ES ārlietu ministri atbilstošu oficiālu vienošanos pieņems 7.decembrī.