Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

Eiropa

Dod zaļo gaismu vakcīnai ES valstīs © DIENA

Lai gan vakcinēšanos Eiropas Savienībā (ES) bija paredzēts sākt tikai janvārī, pieaugot politiskajam spiedienam no dalībvalstīm, Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) nolēma pasteidzināt Pfizer/BioNTech vakcīnas Comirnaty apstiprināšanas sēdi, un pirmdienas pēcpusdienā tā deva zaļo gaismu kontinenta glābiņam no jaunā koronavīrusa pandēmijas. Paredzams, ka pēc Eiropas Komisijas (EK) pirmdien arī dotā apstiprinājuma, kas ir pēdējā formalitāte, jau nedēļas beigās varētu sākties vakcinācija.

EK apstiprina Pfizer un BioNTech Covid-19 vakcīnu(1)

Eiropas Komisija (EK) pirmdien apstiprinājusi farmācijas uzņēmumu Pfizer un BioNTech izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmantošanu Eiropas Savienībā (ES), paverot ceļu vakcinācijas uzsākšanai tuvākajās dienās.

Slovākijā stājas spēkā karantīnas režīms(1)

Slovākijā sestdien, agrāk nekā plānots, stājies spēkā karantīnas režīms, kas ļauj strādāt vienīgi veikaliem, kuri tirgo pirmās nepieciešamības preces, bet no plkst.17 stājas spēkā vispārējā komandantstunda.

Slovēnijas valdību pamet veselības ministrs(1)

No amata atkāpies Slovēnijas veselības ministrs Tomažs Gantars, sestdien ziņo vietējie mediji. Tomēr Gantara atkāpšanās nav saistīta ar Covid-19 pandēmiju, bet gan ar nesaskaņām valdošajā koalīcijā.