Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +22 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Kino/TV

Foto: Pirmizrādi piedzīvo daudzsēriju filmas Nelūgtie viesi pirmās sērijas

Ar daudzsēriju filmas Nelūgtie viesi galveno lomu atveidotāju – Niklāva Kurpnieka, Andra Daugaviņa, Mārtiņa Kalitas, Andreja Alena, Vara Vētras, Normunda Laizāna, Kristīnes Nevarauskas, Gerdas Embures, Toma Kursīša -, radošās komandas un citu aicināto viesu ovācijām aizvadīta pirmo divu sēriju pirmizrāde.

Mirusi itāļu aktrise Džīna Lolobridžida

Romas klīnikā 95 gadu vecumā mirusi itāļu aktrise un fotogrāfe Džīna Lolobridžida, kas bija viena no pēdējām Holivudas zelta laikmeta ikonām, pirmdien tviterī paziņoja Itālijas kultūras ministrs Dženaro Sandžuliāno.

Elitas Kļaviņas filmu Iļģuciema māsas demonstrēs Eiropas kinofestivālos

Studijā Air Productions tapušo režisores Elitas Kļaviņas dokumentālo filmu Iļģuciema māsas 2023. gada janvārī demonstrēs divos prestižos Eiropas kinofestivālos – Triestes festivālā Itālijā un Starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā FIPADOC Francijā, informēja filmas veidotāju pārstāve Antra Gaile.

Duanela kino skola izziņo pieteikšanos pavasara semestrim

Atsākoties mācībām, Duanela kino skolā tiek uzņemti jauni dalībnieki jauniešu un pieaugušo grupās. Jau ceturto sezonu kinoteātrī Kino Bize nozares profesionāļi vada tematiskus lekciju ciklus, kas paredzēti interesentiem neatkarīgi no priekšzināšanām.

Foto: Uzfilmēta Elzas Gaujas spēlfilma Pastkarte no Romas

No smiekliem līdz asarām, no Purvciema mikrorajona līdz elpu aizraujošām Romas terasēm - kontrastiem bagāta solās būt režisores Elzas Gaujas otrā spēlfilma Pastkarte no Romas. Divu pastnieku mīlasstāsts ar Jāni Jarānu un Indru Burkovsku galvenajās lomās ir veiksmīgi uzfilmēts, šobrīd uzsākta filmas montāža.

Uz ekrāniem atgriežas Riga IFF 2022 uzvarētāja – filma Dievzeme

Trešdien, 11. janvārī, Kino Citadele savu ceļu Latvijas kinoteātros sāks režisora Hlinura Palmasona (Balta, balta diena, 2019) jaunākā filma Dievzeme, kas iekļauta gan Eiropas kino balvas, gan Kannu kinofestivāla nomināciju sarakastā. Īpašajā seansā gaidāms arī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) radošās direktores Sonoras Brokas ievads.

Kinofestivāls Artdocfest/Riga sāk biļešu tirdzniecību

Sākot ar 16. decembri, ikvienam skatītājam ir iespēja iegādāties biļetes uz pirmajiem izsludinātajiem Starptautiskā dokumentālā kinofestivāla Artdocfest/Riga filmu seansiem. No 2. līdz 9. martam 2023. festivāla konkursa programmās Baltic Focus un Artdocfest Open būs iespēja noskatīties vairāk nekā 30 dokumentālās filmas. Paralēli konkursa filmām tiks izrādītas vairākas ārpuskonkursa filmas, kā arī būs iespēja iepazīties ar programmu ArtDoc & ProArt.