Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +23 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 20. jūlijs
Ramona, Ritma

Kino/TV

Filmas Zeme, kas dzied veidotāji aicina pieteikties masu skatiem

Kino pilsētiņā Cinevilla 14. maijā tiks rekonstruēts pirmo Dziesmusvētku atklāšanas pasākums Rīgas Latviešu biedrības namā. Lai radītu vēsturiskajiem notikumiem atbilstošu atspoguļojumu, projekta Zeme, kas dzied aktieru atlases aģentūra Casting bridge aicina pieteikties brīvprātīgos dalībai masu skatos – 250 vīriešus un 200 sievietes. Pieteikties var gan individuāli, gan kolektīvi.

2Annas Industrijas dienas būs veltītas animācijai

No 11. līdz 13. aprīlim norisināsies Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2Annas Industrijas dienu programma 2Annas forums: Animācijas DNS. Tādējādi visķermeniskākajā filmu žanrā animācijā Industrijas dienu tēma atbalsosies un papildinās festivāla galveno tēmu – Ķermenis un miesa.

Ar Eiropas finansējumu Latvijā top četras NKC atbalstītas daudzsēriju filmas

Ar Eiropas finansējumu Latvijā top četras NKC atbalstītas daudzsēriju filmas - Pansija pilī, kas veidota pēc Anšlava Eglīša atmiņu romāna motīviem, Padomju džinsi, septiņu sēriju spriedzes filma Dumpis un septiņu sēriju darbs Asistente, kura darbība notiek mūsdienās, informēja Nacionālā Kino centra filmu nozares informācijas speciāliste Kristīne Matīsa.

Aprīlī norisināsies 27. starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas, šī gada tēma - Ķermenis un miesa

Kinoteātros Kino Bize, K. Suns un kultūras centrā M/Darbnīca no 7. līdz 13. aprīlim norisināsies starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas, kas ir viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā. Šogad festivāls notiks jau 27. reizi, un tā galvenā tēma būs Ķermenis un miesa, aplūkojot cilvēka ķermeniskās robežas un maņas. Kopumā festivāla ietvaros šogad tiks izrādītas vairāk nekā 100 īsfilmas no 25 valstīm.

Oskaru ziepes un skumjas © DIENA

Režisoru Daniela Kvana un Daniela Šeinerta septiņus Oskarus ieguvusī filma Viss visur vienlaikus uzdod jautājumu, kurš no mums ir neprātīgs

Sportiski un traģikomiski. Igauņu kino kases grāvējs par basketbolu sasniedz Latviju © DIENA

Uz spēles ir likts daudz vairāk par uzvaru – no piektdienas, 17. marta, Latvijas kinoteātros skatāma igauņu režisora Oves Mustinga filma Kalev, cilvēcisku un politisku dilemmu bagāts kinodarbs par Igaunijas basketbola komandas Kalev uzvaru pēdējā Padomju Savienības čempionātā, kas Igaunijā kļuva par vienu no atmodas simboliem, savukārt filma – par vietējo kases grāvēju ar vairāk nekā simt septiņpadsmit tūkstošiem skatītāju.

Rīgas Starptautiskais kinofestivāls sāk darbu pieņemšanu konkursiem

Šogad Rīgas Starptautiskais kinofestivāls Riga IFF no 12. līdz 22. oktobrim jau 10. reizi pulcēs skatītājus un kino nozares profesionāļus lielākajos kino svētkos Latvijā, īpaši izgaismojot drosmīga un novatoriska kino nozīmi – tāda, kas kalpo zinātkāriem un dedzīgiem prātiem. Šāda kino meklējumu epicentrs ir Riga IFF konkursi, kuriem, sākot ar 15. martu, filmu veidotāji ir aicināti pieteikt savus darbus.

Splendid Palace norisinās kinoteātra simtgades īpašie seansi

Nākamā nedēļa kinoteātrī Splendid Palace būs krāšņa – uz lielā ekrāna tiks demonstrētas divas kinoteātra simtgadei veltītas filmas, ko papildinās tikšanās ar nozares pārstāvjiem. 20. martā plkst. 19.00 tiks izrādīta leģendārā dokumentālista Alberta Meisla filma Airisa, bet 22. martā plkst. 18.00 tiks demonstrēta režisora Mikelandželo Antonioni filma Nakts.

Marta beigās norisināsies JRT kinofestivāls

JRT kinofestivālā 30. un 31. martā varēs noskatīties desmit īsfilmas ar Jaunā Rīgas teātra aktieriem galvenajās lomās. Daudzas no tām lielākai sabiedrības daļai līdz šim nav bijušas pieejamas, jo veidotas kā Latvijas Kultūras akadēmijas un Baltijas filmu un mediju skolas studentu darbi, kas parasti netiek izrādīti kinoteātros.

Latvijas kinoteātros izrādīs filmu par igauņu basketbola komandu Kalev

Kinoteātros Latvijā no 17. marta būs skatāma cilvēcisku un politisku dilemmu bagātā igauņu filma par basketbola komandas Kalev uzvaru pēdējā PSRS čempionātā. Režisora Oves Mustinga spēlfimu Kalev Igaunijā jau ir noskatījušies vairāk nekā 117 tūkstoši skatītāju, informēja filmas pašrtāvji.