Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā +2 °C
Sniega pārslas
Otrdiena, 14. janvāris
Roberta, Roberts, Raitis, Raits

Skanošā fotoizstāde IRu

Mežaparka Lielās estrādes Izstāžu zāle, Ostas prospekts 11, Ziemeļu rajons, Rīga

Apvienojot skaņas un attēla spēku, radīta skanoša foto izstāde IRu. Izstādes fotogrāfiju autors Lauris Vīksne. 52 fotogrāfijas uzņemtas Japānā, Tokijā un Latvijā. Izstādē skan Pūt, vējiņi!, latviešu tautas dziesma Jurjānu Andreja apdarē un Teiichi Okano un Tatsuyuki Takano dziesma Furusato. Dzied Jauniešu koris Balsis un Scatola di Voce - visi kopā un individuāli.

7. janvāris – 9. marts

Ilzes Jaunbergas personālizstāde O, Fortūna! Jeb cits stūra nams

Mākslas galerija MuseumLV, Andreja Pumpura 2

Mākslas galerija Museum LV priecājas izziņot, ka gleznotāja Ilze Jaunberga, pazīstama kā akadēmiskās glezniecības un sirreālisma strāvojumu apvienotāja, pēc ilgāka pārtraukuma atgriežas Latvijas mākslas dzīvē ar personālizstādi O, Fortūna! Jeb cits stūra nams. «O, Fortūna, mainīga kā Mēness», rakstīja viduslaiku dzejnieki, atzīmējot kaprīzās veiksmes un likteņa dievietes Fortūnas neparedzamo, nejaušo un strauji mainīgo raksturu.

17. janvāris – 1. marts

Baltijas mūsdienu stikla izstāde Slāņi

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Lielā z., Skārņu iela 10, Rīga

Baltijas stikla mākslas izstāde izceļ mūsdienīgu stikla kā materiāla pielietojumu, iezīmējot tā klasiskās īpašības laikmetīgā un konceptuāli idejiskajā veidolā. Mākslinieku asprātīgie risinājumi, autortehniku atradumi un stikla patiesās būtības meklējumi transformē to starpdisciplinārā kontekstā. Modernas izpausmes stiklā ataust kā atbilde dialogam ar tradicionāliem paņēmieniem un iepriekš uzkrātajiem pieredzes slāņiem. Izstādē piedalās 24 stikla nozarē aktīvi strādājošie mākslinieki no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

15. februāris – 18. maijs

Keramiķes Valentīnas Aksjonovas darbu retrospekcija

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Valentīnas Aksjonovas darbu retrospekcijā Rīgas Porcelāna muzejā būs izstādīti porcelāna priekšmeti no muzeja krājuma, mākslinieces un viņas ģimenes kolekcijām, kā arī deponējumi no privātpersonām. Ekspozīcijā būs apskatāmi gan mākslinieces porcelāna perioda darbi, gan vēlākajās desmitgadēs tapušie keramikas mākslas darbi.

13. decembris, 2024 – 9. februāris

Līgas Purmales personālizstāde Pagājušo prieku dārzs

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 2. st., Jaņa Rozentāla laukums 1

Ciklā Paaudze norisināsies Līgas Purmales personālizstāde Pagājušo prieku dārzs, kas veltīta mākslinieces piecdesmit gadus ilgajai radošajai darbībai. Izstāde apkopo Līgas Purmales radošo veikumu pusgadsimta periodā – no agrīnām fotoreālisma kompozīcijām līdz pat šogad tapušiem jaundarbiem.

8. februāris – 10. augusts

Bernāra Venē retrospekcija Glezniecība: No racionālā uz virtuālo. 1966–2024

Mākslas muzejs Rīgas birža, Doma laukums 6

Būs skatāma ievērojamā franču mākslinieka Bernāra Venē retrospekcija Glezniecība: no racionālā uz virtuālo. 1966–2024, kas piedāvā tuvāk iepazīt viņa daiļradi un zīmīgo ieguldījumu 20. un 21. gadsimta konceptuālās mākslas procesos.

25. decembris, 2024 – 27. aprīlis

Klāva Lora un Katrīnas Ģelzes izstādes

Mākslas galerija XO, Elizabetes iela 14

Klāva Lora izstādes Mīts idejas pamatā ir senlatviešu mitoloģija un dievības mūsdienu sabiedrības kontekstā. Katrīnas Ģelzes izstādes Ātrs un bez žēlastības pamata vadlīnija ir procesēt mākslinieces tēva Kristapa Ģelža 2016. gada smago avāriju.

19. novembris, 2024 – 25. janvāris



Starpbrīdis starp ikdienu un izstādēm

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Skolas 10a, Madona

2024. gada nogales svētku priekšvakarā 20. decembrī plkst. 15.00 Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs tiks atklāta novadnieka, porcelāna virtuoza, mākslinieka Jāņa Roņa personālizstāde. Izstāde piedāvās unikālu iespēju iepazīt mākslinieka talanta plašumu un meistarību darbā ar porcelānu un citiem keramikas materiāliem.

20. decembris, 2024 – 2. februāris

Ceļojošā izstāde Gadsimta būves

Latvijas Arhitektūras muzejs, Mazā Pils iela 19

Izstāde stāsta par tādu objektu tapšanu kā Daugavpils cietokšņa Inženieru arsenāls, Āgenskalna tirgus, Rīgas cirks, Smiltenes un Mežotnes baznīcas, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī, Liepājas Karostas teritorija, Daugavpils Dzimtsarakstu nams u. c.

6. decembris, 2024 – 28. februāris

Alekseja Naumova izstāde Dzimšanas diena

Galerija Daugava, Ausekļa iela 1

Izstāde Dzimšanas diena uzsāk gada izstāžu ciklu, kurš turpināsies Rundālē, Jūrmalas muzejā, Kuldīgā un būs veltīts mākslinieka nozīmīgai jubilejai.

10. janvāris – 15. februāris

Rīgā ciemojas Madrides muzeja Prado altārglezna Svētā Ģimene ar muzicējošo eņģeli, svētajām Katrīnu un Barbaru

Mākslas muzejs Rīgas birža, Doma laukums 6

Gada nogalē Mākslas muzejs Rīgas birža saņēmis īpašu Ziemassvētku sveicienu no Prado Nacionālā muzeja Madridē (Spānija) – 16. gadsimta sākuma altārgleznu Svētā Ģimene ar muzicējošo eņģeli, svētajām Katrīnu un Barbaru, kas uz trim mēnešiem tiek integrēta pastāvīgajā ekspozīcijā Eiropas mākslas galerijā.

6. decembris, 2024 – 2. marts

Gajanas Agadžanjanas personālizstāde Rīgas porcelāna jaunā dzīve

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Pirmo reizi Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma mākslinieces Gajanas Agadžanjanas darbu izstāde. Šai izstādei Rīgas Porcelāna jaunā dzīve māksliniece ir apgleznojusi sava tēva, Rīgas Porcelāna rūpnīcas ilggadīgā vadošā dizainera Levona Agadžanjana (1940–1999) radītās porcelāna formas.

13. decembris, 2024 – 9. februāris

Izstāde Dzīvnieki Rīgā: lietot un lolot?

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta 4

Izstāde Dzīvnieki Rīgā: lietot un lolot? stāsta, kā mainījusies dzīvnieku vieta un loma pilsētā un iedzīvotāju ikdienā, kā veidojušies mūsdienu priekšstati un attieksme pret dzīvniekiem, to izmantošanu un aizsardzību.

13. decembris, 2024 – 30. decembris

Gleznotājas un pedagoģes Silvijas Ausmas Jākosones personālizstāde Gaisma

Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības 36, Ogre

Šī izstāde ir pirmā tāda mēroga mākslinieces darbu retrospekcija, no kuriem lielākā daļa tiek eksponēti pirmoreiz. Darbi aptver laiku no 1966. gada līdz mūsdienām. Silvijas Ausmas Jākosones glezniecības izteiksmes veidu ietekmējušas studijas pie tādiem vecmeistariem kā Konrāds Ubāns, Boriss Bērziņš, Imants Vecozols, Eduards Kalniņš.

6. decembris, 2024 – 21. februāris