Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Livonijas ordeņa pilī izstāde par japāņu tradicionālajiem lakas izstrādājumiem

Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17

Livonijas ordeņa pilī skatāma privātkolekcijas izstāde Nolakotā pasaule: japāņu tradicionālie lakas izstrādājumi. Izstādē skatāmi vairāk nekā 100 20. gs. sākuma un 19. gs. beigu japāņu tradicionālajās lakojuma tehnikās darinātie sadzīves priekšmeti, kas saista un apbur ar savu izsmalcinātību.

27. oktobris – 1. janvāris, 2021

Trīs jaunas mākslas porcelāna un gleznu izstādes

Kultūras centrs Iļģuciems, Lidoņu iela 27 k-2

Līdz 3. decembrim Kultūras centra Iļģuciems 2. stāva foajē apskatāma izstāde Mākslas porcelāns. Rīgas Porcelāna muzeja kolekcija. Kultūras centra skatlogos līdz 6. decembrim aplūkojamas divas izstādes – 1. stāva skatlogos eksponēta Valentīnas Žukures akvareļu personālizstāde Iztēles jautājums; Amatu nama skatlogos Ritas Tālmanes personālizstāde Tuvāk debesīm

15. novembris – 6. decembris

Izstāde Večella Varslavāne. Kostīmi – 50 gadi teātrī

Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, E. Smiļģa iela 37

Izstādes nosaukumā minētais gadu skaits apzīmē laika periodu no 1970. gada, kad tapa pirmie V. Varslavānes teātra kostīmi izrādei Reiz Jaungada naktī Rīgas Krievu teātrī, līdz 2020. gadam, kad Latvijas Nacionālā teātra repertuārā joprojām dzīvo R. Blaumaņa Skroderdienas Silmačos Indras Rogas režijā, kam māksliniece kostīmus veidoja 2010. gadā, un kas bija arī viņas pēdējais darbs teātrī.

15. novembris – 27. februāris, 2021

Izstāde Ziemeļu dimensija / Pohjoinen ulottuvuus / The Northern Dimension...

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Gan somu, gan latviešu mākslā nozīmīga ir vēlme pamanīt un novērtēt pieticīgo un patieso ziemeļu dabas krāšņumu. Pētot dabas noskaņas un gaismas un tumsas spēles gadalaiku mijās, mākslinieku apziņā ir izkristalizējies jēdziens ziemeļu dimensija, kas arī kļuva par kārtējā somu un latviešu mākslinieku sadarbības projekta vadmotīvu un nosaukumu.

25. novembris – 3. janvāris, 2021

Izstāde Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jāņa Rozentāla laukums 1

Izstāde izceļ neērtās, arī noklusētās tēmas Baltijas un Austrumeiropas reģionā un pievēršas sarežģītajam 20. gadsimta mantojumam, kas joprojām ietekmē šodienas realitāti.

28. novembris – 7. februāris, 2021

Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna izstāde Tūlīt (Pirmā daļa)

Rīgas Mazākā galerija, Aristida Briāna iela 9

Skatlogā ir melns rombs, kas izraisa vairākas asociācijas. Tas uztverams gan kā mirstības simbols, šajā gadījumā zārks, gan kā sievišķās un vīrišķās simbolikas apvienojums. Tajā var saskatīt arī reliģisku simboliku – krusta formu. Rombs stāv nekustīgs. Ik pa laikam uz tā pavīd vārds Tūlīt, it kā aicinot skatītāju ilgstoši to vērot cerībā uz kādu dramatisku pagriezienu. Taču tāda nav. Ir tikai tūlīt.

27. novembris – 25. janvāris, 2021

Sigitas Daugules personālizstāde Glezniecība

Mākslas stacija Dubulti, Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala

Savā personālizstādē Sigita Daugule parādīs lielizmēra eļļas darbus, kuru saturs līdzinās šifrētai dienasgrāmatai, kā arī tematisku ciklu, kas radies no kaķu fluīdiem un sarunājas ar Aspaziju, kuras muzejs ir rokas stiepiena attālumā no Mākslas stacijas Dubulti.

13. novembris – 31. janvāris, 2021

Livonijas ordeņa pilī skatāma muzeja krājuma izstāde Vasarnīcu iela

Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17

Izstādē eksponēti galvenokārt Ventspils muzeja krājuma priekšmeti, tērpi no Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja un I. Sarmas kolekcijām, fotomateriāli no M. Caras un Mikutoviču ģimenes arhīviem un velosipēdi no G. Brūna kolekcijas.

12. novembris – 1. oktobris, 2021

Vinetas Kaulačas izstāde Uzgaidāmā telpa

Mākslas galerija XO, Elizabetes iela 14

Vinetas Kaulačas izstāde Uzgaidāmā telpa ne tikai atspoguļo jaunās laika un telpas attiecības un stāvokļus, bet rāda arī jaunu sākumpunktu – pašpietiekamu un brīvu no tā radītāja. Jaunākās gleznas ir neatkarīgas no to priekštečiem un nav arī to turpinājums. Tās atklāj jaunu izlaušanos Vinetas Kaulačas glezniecībā. (Ilze Žeivate)

19. novembris – 31. decembris

Normunda Beržinska grafikas darbu personālizstāde Grafika. Tu redzi to, kam tici

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa, Zāģeru iela 7

Divdesmit deviņās izstādītajās grafikās atspoguļojas autora interešu loks – Beržinskis radījis ilustrācijas literāriem darbiem, atainojis Rīgas vēsturiskās ēkas, tostarp Dauderu namu. Viņu saista kartogrāfija, etnogrāfija, mitoloģija un vēsture, arhitektūra un daba – viss, kas iedvesmo sapņot par tuviem un tāliem ceļojumiem laikā un telpā. Savukārt mākslinieka senču dzīves gudrība un paveiktais viņā nostiprinājis apziņu, ka ir iespējams “strādāt, dzīvot un pelnīt tā, lai ir gandarījums par padarīto un kvalitatīvi pavadīto dzīves laiku.”

4. novembris – 13. decembris

Dimzas-Dimmes izstāde Mājvieta

Žaņa Lipkes memoriāls, Mazais Balasta Dambis 9

Izstāde veidota, saistot mazāk zināmos cilvēkglābšanas pieredzes stāstus Otrā pasaules kara laikā un ikdienas māju pieredzi epidēmijas laikā. Simpozija ietvaros tiks prezentēta grāmata Lipke’s List (Lipkes saraksts) un virtuālās realitātes pieredze Lipkes bunkurs.

3. novembris – 1. februāris, 2021

Nenoteiktības pārvarēšanas laiks Rotko centrā – jaunā sezona sešās izstādēs

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Apzināties, samierināties vai neļauties ietekmei ir individuāla izvēle. Katram izstādes projektam ir sava taktika, bet kopējā iezīme paliek – tieši caur mākslinieciskajām izpausmēm šī nenoteiktība iegūst jēdzienisku apveidu, kas, reiz noformējies, kļūst uzveicams.

6. novembris – 10. janvāris, 2021

Mākslas centrs slēgts uz nenoteiktu laiku.

Henrika Dunkera personālizstāde Saistīts ar Latviju

Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Mārstaļu iela 8

Sešās dažādās fotogrāfiju sērijās — Rados ar Latviju, Karostas tapetes, Liepāja pēc pusdienas, Zivis, Studio Kapsēde un Dāvana pēc protokola — Henriks Dunkers sniedz ieskatu savās refleksijās par Latviju un šeit pavadītajiem pēdējiem astoņpadsmit gadiem.

12. novembris – 13. decembris

Helēnas Svilānes-Kuzminas darbu izstāde Sieviete un mēness

Latgales vēstniecības Gors, Rēzekne, Pils iela 4

Māksliniece pirmajā grupas izstādē piedalījās 1973. gadā Rīgā, taču īpaši aktīvu māksliniecisko darbību uzsāka tieši Rēzeknē. Helēnas interešu loks sniedzās ārpus vizuālās mākslas. Viņa lieliski orientējās literatūrā, filozofijā un teoloģijā. Šis zināšanu fons ir klātesošs gan viņas gleznās, gan dzejā, taču vienmēr pietiekami nosacīts, lai neiegrimtu tīrā intelektuālismā.

5. novembris – 3. janvāris, 2021

Diānas Tamanes izstāde Rokas stiepiena attālumā

Galerija ISSP, Berga Bazārs, Marijas iela 13 k-3

Tāpat kā citos savos darbos, Tamane tajā pievēršas sadzīviskiem notikumiem, iesaistot izstādes tapšanā savu ģimeni. ISSP Galerijā varēs aplūkot apjomīgu skaitu Tamanes mātes zīmējumu un videodarbu, kurā mijas mātes un meitas uzņemtie video.

5. novembris – 9. janvāris, 2021