Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rudens masku taka

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Brīvdabas iela 21

No salnu mēneša 6. dienas līdz vilku mēneša 6. dienai Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Rudens masku taku un Tradicionālo masku izstādi Starp divām saulēm. Pavadot laiku brīvā dabā, Brīvdabas muzejā varēs izzināt budēļu maskošanās tradīcijas, apskatīt tradicionālās rudens maskas, kā arī noskaidrot to simbolisko nozīmi.

6. novembris – 6. decembris

Izstāde Brazilvuds: I daļa. Kristīne Abika un Māris Ločmelis

Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17, Ventspils

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī patlaban skatāmas divas izstāžu cikla Svešinieku mierinājums izstādes, kurās kokam vai kādai ar koku saistītai tehnikai tiek piešķirta noslēpumainā un brīnišķīgā svešinieka loma – tās ir izstādes par īpašo japāņu laku, ko iegūst no lakas koka, un Kurzemes jūras piekrastē izskaloto sarkankoku, tautās sauktu – par brazilvudu.

6. novembris – 17. janvāris, 2021

Izstāde Mākslas porcelāns. Rīgas Porcelāna muzeja kolekcija

Rīgas Kultūras centrs Iļģuciems, Lidoņu ielā 27 k-2

Izstādē Mākslas porcelāns. Rīgas Porcelāna muzeja kolekcija būs apskatāmi 20. gs. otrās puses porcelāna apgleznošanas meistardarbi no Rīgas Porcelāna muzeja krājuma. Vienā eksemplārā izgatavotās vāzes un šķīvji ir unikāli priekšmeti, kuri liecina ne tikai par mākslinieciskajām kvalitātēm, bet arī par ražojošās iestādes jaudu un politisko iekārtu, kuras apstākļos šādi reprezentatīvi objekti varēja rasties.

4. novembris – Šodien

Izstāde Saulains stūrītis

Aspazijas māja, Z. Meierovica prosp. 18/20, Dubulti, Jūrmala

Uz izstādes laiku, Aspazijas mājkalpotājas Annas Rijnieces agrākā istabiņa pārvērtīsies par jūgendstila dārzu, kurā dzīvo zinātkāra kaķu meitenīte. Tas nebūs parasts dārzs, tāpat kā kaķu bērns. Baltā kažoka saimniece simbolizēs Aspaziju bērnībā - vērīgu gudrinieci, kura savas bērnības izjūtas ietērpa vārdos vienā no skaistākajiem latviešu dzejas krājumiem - Saulains stūrītis.

8. septembris – 28. februāris, 2021

Izstāde Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta iela 12-9

Izstādē aplūkojams piecu mākslinieču kopīgi veidots radošu darbu cikls, kurā savijas laikmetīgā un kanoniskā māksla. Izstādē apvienojušās piecas laikmetīgās un kanoniskās mākslas pārstāves: Evija Rudzīte, Ineta Freidenfelde, Marta Jurjāne, Elīna Alka un Lauma Palmbaha.

14. oktobris – 22. decembris

Ilmāra Blumberga pēdējās desmitgadēs tapušo darbu izstāde Blumbergs Liepājā

Galerija Romas dārzs, Zivju iela 3, Liepāja

"Ilmārs Blumbergs, pateicoties saviem eksistenciālajiem un kodolīgajiem mākslas darbiem, savas paaudzes latviešu mākslinieku starpā jau sen kā ir iemantojis ikonas statusu. Tas, kas viņu padara vienlīdz aktuālu kā dzīves laikā, tā arī pēc nāves, ir viņa darbu tematika – kurā ir iekļautas attiecības starp dzīvi, nāvi un indivīdu. Viņš pats ir izteicies, ka galvenie tēli viņa darbos ir MĪLESTĪBA, NĀVE un DIEVS. Ilmāra Blumberga daiļrade sakņojas vispārcilvēcisko patiesību meklējumos, jautājumos un atbildēs mūsu esībai uz zemes." /Citāts no galerijas Māksla XO interneta vietnes

10. oktobris – 30. janvāris, 2021

Izstāde Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam 100

Mākslas muzejs Rīgas Birža, Doma laukums 6

Izstāde Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam 100 ir veltījums vairs neeksistējošai kultūras institūcijai un tās darbiniekiem, kuru veidotais un saglabātais krājums turpina dzīvot Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijās, pētniecībā un izstādēs.

5. septembris – 13. decembris

Nikolaja Rēriha glezniecības ekspozīcija

Mākslas muzejs Rīgas Birža, Doma laukums 6

Mākslas muzejs Rīgas birža, atzīmējot devīto dzimšanas dienu, saviem apmeklētājiem sarūpējis divus īpašus svētkus: Nikolaja Rēriha glezniecības ekspozīcijas atklāšanu un marīnista Ivana Aivazovska darbu izstādes kataloga publikāciju.

20. augusts – 20. augusts, 2022

Modes muzejs atsāks darbu ar krāšņu Itālijas modei veltītu izstādi

Modes muzejs, Grēcinieku iela 24

Modes muzejs atkal būs atvērts apmeklētājiem sākot ar 17. jūliju, turklāt atsāks darbu ar iespaidīgu un ilgi gaidītu izstādi No Fortuny līdz Versace. Itālijas mode 100 gados. Tajā būs apskatāmi vērtīgi eksponāti no Aleksandra Vasiļjeva fonda, kā arī no Modes muzeja kolekcijas – šedevri, ko itāliešu modes dizaineri radījuši visa 20. gadsimta garumā un arī 21. gadsimta sākumā.

17. jūlijs – 17. janvāris, 2021

Katru dienu 11.00–19.00
(ziemas sezonā, no 1. oktobra līdz
14. maijam 11.00–18.00)

Izstāde GARĀŽA

Rīgas Motormuzejs, Sergeja Eizenšteina iela 8

Rīgas Motormuzejā skatāma pastāvīgā ekspozīcija ar vairāk nekā 100 vēsturiskajiem spēkratiem, kā arī izstāde GARĀŽA, kur aplūkojami jaunākie un spilgtākie 2019. gada Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) biedru atradumi.

16. maijs – 1. maijs, 2021