Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Dzelzceļa izglītība cauri vēstures līkločiem

Līdz Pirmajam pasaules karam Latvijā dažādus dzelzceļa arodus galvenokārt apguva pašmācības ceļā vai pēc vidusskolas beigšanas jau motivēti izglītojoties inženierzinātnēs, piemēram, Rīgas Politehniskajā institūtā. Situācija strauji mainījās pēc Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanas, kad dzelzceļa jomā akūti trūka gan pieredzējušu speciālistu, gan jaunu darbinieku.

Vēsture Dienā: Kad Rīga bija Čikāga © DIENA

Rīgas gastronomiskā seja kopš neatkarības atjaunošanas mainās tik ātri, ka velti ir mēģinājumi atcerēties visu, kas kurā vietā ir bijis pirms neliela brīža. Parasti cilvēks neatceras neko, bet, ja viņam atgādina, piemēram, ka Kaļķu ielā pailgi ir bijis bārs Jever vai Doma laukumā kafejnīca Možums, viņš sauc: "Jā, jā, pareizi, bija!"

Rīgas bedres kā paziņas. Tviteratziņu izlase(2)

Rīgas pilsētas pašvaldība revidējamā laika posmā, gādājot par pilsētas ielu, ceļu un laukumu, tajā skaitā autostāvvietu, būvniecību, atjaunošanu un uzturēšanu, nav rīkojusies efektīvi, ekonomiski un atbilstoši normatīvo aktu prasībām - tā ziņojumā secināja Valsts kontrole, norādot, ka nelietderīgi ir izlietoti finanšu līdzekļi vairāk nekā 5,4 miljonu eiro apmērā, bet 9,1 miljonu eiro izlietojums vispār nav izsekojams. Rīgas iedzīvotāji sociālajos tīklos ik dienu domei atgādina, ka dažas ielas izskatās gluži kā pēc kara, un regulārajos maršrutos dažas bedres jau kļuvušas par "senām paziņām", kurām ik dienu piepulcējas jaunas "atvases".

Par Supernova 2019 pirmajiem finālistiem kļūst Samanta Tīna, Edgars Kreilis, Aivo Oskis un Laime Pilnīga(4)

Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2019" finālam kvalificējās pirmie četri dalībnieki - Laime Pilnīga, Samanta Tīna, Edgars Kreilis un Aivo Oskis, kuri 16. februārī cīnīsies par ceļazīmi uz starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu Telavivā, Izraēlā, aģentūru LETA informēja Supernova 2019 komunikācijas vadītāja Līga Andžāne.

Uztura speciāliste: Rasols ir vēsture(32)

Kaut arī par veselīgu uzturu interesējamies arvien vairāk, biežāk ēdam salātus un priekšroku dodam vienkāršām un saprotamām maltītēm, vēl joprojām lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju trūkst izpratnes par to, kas ir sabalansēts uzturs, uzskata sertificēta uztura speciāliste Svetlana Aleksejeva. Kļūdainas izvēles visbiežāk tiek pieļautas pusdienu laikā, portālam Diena.lv pavēstīja aģentūras Deep White pārstāvji.