Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -2 °C
Apmācies
Sestdiena, 4. februāris
Veronika, Daila, Dominiks

Vēsture Dienā: Klintons ierodas Rīgā © DIENA(3)

1994. gada 6. jūlijā Latvija beidzot sagaidīja ASV prezidentu – Rīgā septiņas stundas pavadīja Viljams Džefersons Klintons. Bils nebija pirmais ASV prezidents, kurš ieradies Latvijā, te pirms viņa ir viesojušies vai caurbraukuši Herberts Hūvers un Džons Kenedijs, bet ne prezidenta kapacitātē. Vizīti nācās gatavot ātri, jo tikai jūnija vidū kļuva zināms, ka Klintons gatavojas apmeklēt Latviju. 2. jūlija Dienā plašu ieskatu gaidāmās vizītes norisē sniedza Mārtiņš Ķibilds rakstā Rīga uz astoņām stundām – ASV galvaspilsēta, ievadā uzsvērdams, ka 6. jūlijā Rīga būs viens no pasaules centriem.

Vēsture Dienā: Kā neaizvainot © DIENA(28)

No 1994. gada 28. maija SestDiena turpinājumos publicēja kādreizējā Rīgas Balss žurnālista, nu Izraēlā dzīvojošā Franka Gordona grāmatas Latvieši un ebreji spīlēs starp Vāciju un Krieviju fragmentus. Grāmatas nosaukumā Gordons ir lietojis vārdu "žīds", nevis "ebrejs", un šajā sakarā tapa polemika, kas tika publicēta 1994. gada 21. jūnijā.

Vēsture Dienā: Saules Vaira(19)

Pirms 20 gadiem, 1999. gada 17. jūnijā, piecpadsmit minūtes pirms pusnakts pēc gandrīz piecpadsmit stundu garās darbadienas Saeima ar 53 balsīm par Valsts prezidenti ievēlēja eksperimentālās psiholoģijas doktori puķainā blūzītē. Bija sācies Vairas Vīķes-Freibergas spožais laikmets Latvijas politikā.

Laikraksta Diena draugu kinoseansa skatītāji par filmu Dejo ar sirdi © DIENA

Džozefs, aizrautīgs hip-hopa dejotājs atsakās no tēva piedāvājuma strādāt viņa uzņēmumā un dodas uz Parīzi. Kopā ar draudzeni Emmu un draugu Karimu, viņš pievienojas slavenai dejotāju trupai, kurai priekšā ir piedalīšanās starptautiskā deju konkursā. Filma kinoteātros visā Latvijā tiek demonstrēta no 14.jūnija. 20. jūnija vakarā, kinoteātrī Kino Citadele laikraksta Diena lasītājiem un draugiem bija iespēja filmu noskatīties.

Īss ceļvedis alus stilu atpazīšanā © DIENA(1)

Agrākajos laikos Latvijā dzērām vienkārši alu, taču pēdējos gados ne tikai importa, bet arī vietējo ražotāju piedāvājumā parādījušies dažādi alus stili. Vai zināt, kādu alu baudīsiet, pērkot pudeli, uz kuras rakstīts Ale, IPA, Stout?

Vēsture Dienā: Pašvaldības policijas priekšnieka biogrāfijas slēptās detaļas © DIENA(7)

Kopš Dirnēnu ģimenes mantojuma sāgas, kad pusmiljonu dolāru skaidrā naudā par skolotāju strādājusī māte bija it kā atstājusi saviem diviem dēliem, no kuriem viens, kāda sagadīšanās, strādāja Finanšu policijā, un līdzīgiem gadījumiem Latvijas sabiedrība jau ir ieguvusi diezgan grūti apgāžamu priekšstatu, ka lielākās nelikumības var pastrādāt tieši tie, kam vajadzētu pret tām cīnīties. 90. gados ar šo domu tikai sāka aprast.

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī pirmoreiz uzziedējusi Japānas liellapu magnolija

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī pirmoreiz uzziedējusi Japānas liellapu magnolija (Magnolia obovata). Ap 10 metru augstā koka zara galā izplaucis viens liels zieds. Koks izaudzēts no maza jaunstādiņa, kurš 2000. gadā atvests no Slovākijas Nitras arborētuma, portālam Diena.lv pavēstīja botāniskā dārza Izglītības un informācijas nodaļas vadītāja Ginta Jakštāne.

Laikraksta Diena draugu kinoseansa skatītāji par filmu Neapoles piraijas © DIENA

Neapole. Nikolā un viņa draugiem ir 15 gadu. Viņi sapņo par naudu, dizaineru drēbēm un jauniem motorolleriem. Braukājot pa pilsētu un rotaļājoties ar ieročiem, pusaudži mēģina iegūt ietekmi Sanita rajonā. Viens otru viņi mīl kā savu ģimeni, nebaidās ne nāves, ne cietuma un apzinās, ka viņu vienīgā iespēja sapņa sasniegšanai ir riskēt ar visu. Taču viņu kriminālās aktvitiātes nepaliek bez sekām un likme būs mīlestība un draudzība. Filma kinoteātros visā Latvijā tiek demonstrēta no šodienas, 31. maija, bet Dienas draugu kinoseansa skatītājiem to bija iespēja redzēt jau ātrāk. Ko viņi domā šo par filmu, lasi rakstā.