Laika ziņas
Šodien
Sniegs
Rīgā +1 °C
Sniegs
Otrdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Ints Megnis

Vēlme pēc piedzīvojuma

Kaut arī visi viņi pat nav bijuši Porto pilsētā, ducis Latvijas spēlētāju šosezon veidoja vēsturē pirmās Portugāles hokeja komandas Porto kodolu, sacenšoties Spānijas čempionātā. Šis piedzīvojums atmiņā paliks uz visu mūžu, saka hokejisti, jūtoties arī kā vēstures rakstītāji, jo cer panākt, lai projekts nebūtu īslaicīgs un siltajā Portugālē arvien vairāk iepazītu šo mūsu valstī tik populāro sporta veidu.

Septiņas desmitgades ar orientēšanos

Pirms 66 gadiem viņš piedalījās otrajās orientēšanās sporta sacensībās Latvijā un strauji kļuva no tām atkarīgs. Rodrigo Slaviņš šomēnes atzīmē savu 85. jubileju un 30 no šiem gadiem ieņēmis Latvijas Orientēšanās federācijas prezidenta amatu, būdams atbildīgs par procesu, kurā soli pa solim orientēšanās kļuva par vienu no populārākajām tautas sporta nodarbēm valstī.

Dāmām šķēršļu nav

Nav meitenēm nepiemērotu sporta veidu, uzskata jaunā svarcēlāja Loreta Ciukore (11) no Balviem, kura jau spēj virs galvas uzgrūst lielāku smagumu, nekā pati sver. Lai celtu labi, viņai pie svaru stieņa svarīgi pieiet dusmīgai un tas noteikti ļaus nākotnē sasniegt uzstādītos mērķus – pārspēt treniņu biedrenes rekordus un aizbraukt uz Eiropas čempionātu.

Labākie dodas uz Kuldīgu

Jaunu ambīciju līmeni šosezon izvirzījušas Latvijas vadošās telpu futbola komandas. Riga klubs palika tikai vienu gūto vārtu attālumā no UEFA Čempionu līgas pusfināla, bet pašu mājās tam ļoti nopietnu konkurenci sastāda RFS Futsal vienība. 20. un 21. aprīlī Kuldīgā notiks Latvijas kausa telpu futbolā finālčetrinieka turnīrs, kurā bez šīm divām ambiciozajām komandām sacentīsies arī vietējā vienība Nikers un Salaspils FA. Par gaidāmajām sacensībām stāsta Latvijas Futbola federācijas telpu futbola attīstības speciāliste Oļesja Maļikova.

Zinātāji zina vislabāk

Latvijas spožākajiem prātiem sportā reizi divās nedēļās ir svētku diena, jo notiek Sporta viktorīnas spēle, kurā viņiem tiek dota iespēja pārbaudīt savas spējas un uzzināt ko jaunu. Šī gada 2. februārī ar lielo finālu noslēdzās kārtējā sezona, par čempionu titulu sacenšoties 16 spēcīgākajām komandām ar sešiem lieliskiem sporta pārzinātājiem katrā.

Mazāk kašķējoties, panāksim daudz vairāk

Lielu pārmaiņu priekšā atrodas valsts sporta nozare, jo jau 27. martā biedri lems par tās galveno jumtorganizāciju Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) apvienošanu vienā veselā. Kāpēc šis process ir nepieciešams, un kā sporta veidu federācijas izdzīvo apstākļos, kad marta vidū no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) joprojām nav saņemts 2024. gada finansējums.

Visa dzīve - florbols

Vienā no populārākajiem Talsu sporta veidiem meistarību attīsta Alekss Siņkevičs (12), kurš florbolu sauc par visu savu dzīvi – treniņiem un prasmju slīpēšanai vienmēr tiks dota priekšroka. Nesen Alekss un Talsu NSS/Krauzers U12 komanda spēcīgā konkurencē uzvarēja Helsinki Floorball Cup turnīrā Somijā, bet kā savu nākotnes mērķi jaunais sportists izvirzījis došanos leģionāra gaitās.

Deviņkārtējs olimpietis

Unikāls ne tikai Latvijas mērogā ir ātršaušanas lielmeistara Afanasija Kuzmina stāsts. Par olimpisko čempionu viņš kļuva 41 gada vecumā savās trešajās olimpiskajās spēlēs, bet kopumā uz starta izgāja pat deviņās spēlēs, kas ir otrs augstākais rādītājs vēsturē.

Cerība uz pozitīvām pārmaiņām

Jau 27. martā gaidāmas Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) kopsapulces, kurās biedriem vajadzēs lemt par šo abu nozīmīgo sporta organizāciju apvienošanu vienā. Kaut gan argumenti gandrīz katrai no sportā iesaistītajām personām ir savi, praktiski neviens neapšauba, ka vienotu sporta organizāciju tiešām nepieciešams izveidot, lai tā ar daudz skaļāku balsi cīnītos par lielākiem finanšu resursiem nozarei.

Atstāj lieko svaru mežā

Latvijas iedzīvotāji šobrīd atrodas savā visu laiku zemākajā fiziskās formas līmenī, tāpēc īpaši svarīgas ir tautas sporta sacensības, kurās iesaistīties var ikviens – no pavisam maziem bērniem līdz sirmgalvjiem. Tikai jāmet bažas pie malas, jābrauc un jāmēģina! 23. martā Saulkrastos sāksies desmitā skriešanas seriāla Stirnu buks sezona. Par populārajām sacensībām, kas katrā posmā pulcē vairākus tūkstošus dalībnieku, stāsta Stirnu buka organizators Rimants Liepiņš.

Sudraba bulta. Saruna ar pasaules vicečempionu Andreju Rastorgujevu

Viņš uz to gāja visu mūžu un, neskatoties uz daudzajiem dzīves pārbaudījumiem, 35 gadu vecumā beidzot realizēja. Savulaik cilvēki smējās, ka Andrejs Rastorgujevs biatlona sacensību laikā šaujot nevis pa mērķiem, bet uz baložiem, taču ilgstoša darba iespaidā šosezon alūksnietis kļuvis par vienu no pašiem precīzākajiem šāvējiem. Arī pasaules čempionāta 15 kilometru distancē ar masu startu Rastorgujevs aizvēra visus 20 mērķus, kas ļāva izcīnīt sudraba medaļu un sasniegt visu laiku lielāko panākumu Latvijas biatlona vēsturē.

Sporta Meka. Daugavas sporta nama stāsts

Daugavas sporta nams savulaik tika atklāts ar pasaules čempionātu volejbolā, bet vēlāk saspiestā, tomēr ļoti mājīgā gaisotnē tur savus spožākos slavas mirkļus piedzīvoja TTT basketbolistes. Reti kurš līdzjutējs var pateikt, ka ne reizi nav bijis Daugavas sporta namā vērot kādu sporta pasākumu. Šī ir Latvijas sporta meka, kas piedzīvojusi daudz spilgtu brīžu un triumfu.

Kreile ar psiholoģes diplomu

Jau 17 gadu vecumā, atzīta par Latvijas labāko volejbolisti, Marta Kamēlija Levinska ātri pārauga mūsu valsts līmeni un pēc vidusskolas beigām devās studēt uz ASV. Tur, iepazinusi pavisam citādu dzīvi, rīdziniece sportiskajā jomā turpināja progresēt un pērn decembrī tika atzīta par vienu no 14 labākajām studentu volejbolistēm. Ar šo gadu Marta sākusi profesionāles karjeru, spēlējot valstī, kurā, iespējams, ir pasaulē spēcīgākie klubi, un izvirzījusi mērķi palīdzēt Latvijas sieviešu volejbola izlasei atgriezties Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Laurai viss ir kārtībā

Cik gan daudz pārbaudījumu viens cilvēks var izturēt? – gribas jautāt, domājot par Lauru Ikaunieci. Latvijas rekordistei septiņcīņā un divkārtējai valsts labākajai sportistei kopš 2020. gada veiktas piecas, bet kopš 2018. gada – pat sešas operācijas, turklāt trīs no tām atzītas par neveiksmīgām. Tomēr Laura rokas nenolaiž un atzīst, ka ir laimīgāka nekā jebkad agrāk un arī karjeru joprojām nav noslēgusi, kaut gan pagaidām ir neiespējami prognozēt, vai viņai izdosies pilnvērtīgi atgriezties sacensību apritē.

Kopā tiešām stiprāki

Par iespējamu Latvijas vadošo sporta organizāciju apvienošanu tiek runāts laiku pa laikam. Tomēr iepriekš līdz reālam rezultātam nav nonākts. Viss mainījies pēc Jāņa Buka stāšanās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatā pagājušajā vasarā, viņam šo izvirzot kā vienu no saviem prioritārajiem uzdevumiem. Šobrīd process jau ieguvis taustāmas aprises, un Buks vēlas, lai apvienotā organizācija kļūtu par ļoti spēcīgu visas sporta nozares balsi un ruporu.

Bērnu uzlādēta

Bērni man sniedz tādu enerģiju, ka pēc treniņa novadīšanas mājās braucu uzlādēta, saka Ieva Meldere (29). Viņa savulaik bijusi viena no Latvijas labākajām kalnu slēpotājām, bet jau agri sapratusi, ka vēlas sekot mammas pēdās un kļūt par treneri.

Pantera uz slēpēm

Lielākā daļa sporta veidu Covid-19 pandēmijas laikā piedzīvoja krasu sportojošo bērnu skaita kritumu, gluži pretēja situācija bija kalnu slēpošanā, kur treniņi notiek svaigā gaisā. Viena no jaunajām sportistēm, kas uz slēpēm uzkāpa tieši veselības krīzes laikā, ir sporta kluba Pantera un Siguldas sporta skolas audzēkne Patrīcija Podoļska (11), kurai kalnu slēpošana iepatikusies, neskatoties uz tās sarežģītību. Vairāk stāsta pati jaunā sportiste!

Ilgi gaidītā atklāšana

Latvijas vieglatlēti uz to cerēja gadu desmitiem, bet tagad tas notika negaidīti strauji. Daugavas stadiona vieglatlētikas manēžas pamatakmens tika ielikts pagājušā gada aprīļa sākumā, bet decembra izskaņā halli jau nodeva ekspluatācijā. Šomēnes jaunajā manēžā tiks aizvadītas pirmās sacensības, iespēju to izmēģināt iegūstot visu vecuma grupu sportistiem. Sīkāk stāsta Latvijas Vieglatlētikas savienības ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs.

Uz futbola izlases trenera amatu kandidē arī bijušais Gutkovska treneris un ilggadējs Itālijas jaunatnes izlašu stūrmanis

Uz Latvijas futbola izlases galvenā trenera amata bez lietuvieša Valda Dambrauska un zviedra Jannes Andešona, kuru kandidatūras atklājuši ārvalstu mediji, kandidē arī polis Mareks Papšuns, kurš lieliski strādāja pie Čenstohovas Rakow stūres, kad to pārstāvēja uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis, un ilgstoši savas valsts jaunatnes izlases vadījušais itālis Paolo Nikolato, liecina žurnāla Sporta Avīze rīcībā esošā informācija.

Japiņu gēns

Izaudzinājuši kopā trīs pasaules čempionus un daudzus citu līmeņu medaļniekus, tēvs un dēls Harijs (1930–2021) un Igo (1950) Japiņi atstājuši spilgtas pēdas Latvijas riteņbraukšanā. Igo Japiņš savulaik organizēja pasākumu, kurā tika noskaidroti gada labākie sportisti valstī, bet 17. janvārī pats kāps uz Trīs Zvaigžņu balvas skatuves, lai saņemtu trofeju par mūža ieguldījumu.

Somijas pieredze

Tiekot aizslēgtam ceļam uz agresorvalstīm, Latvijas hokejs pārorientējies uz Somiju. Pagājušajā sezonā pie ziemeļniekiem spēlēja pat pieaugušo komanda Zemgale/LLU, bet šosezon nenovērtējamu pieredzi, kāda mūsu valstī nav pieejama, tur iekrāj septiņas bērnu un jauniešu vecuma vienības. Vecākajā U18 grupā, kas ir solis līdz pieaugušo hokejam, sākot ar šīs sezonas otro pusi, Somijas augstākajā līgā iekļuvusi hokeja skolas Rīga komanda. Uzsākot dalību spēcīgāko vienību saimē, rīdziniekiem ceļā pievienojās arī Sporta Avīze.

Pirmie soļi kalnu slēpošanā

Novembra otrajā pusē un decembra sākumā Latvijā valdīja perfekti laikapstākļi ziemas sportam, un kalnu slēpošanas bāzes spēja saražot lielu daudzumu sniega. Tāpēc, pat ja kādā brīdī janvārī turēsies pozitīva gaisa temperatūra, tas, visticamāk, nebūs šķērslis atklāt sezonu sacensībām Vilciņa kauss, kas bērniem ļauj spert pirmos soļus kalnu slēpošanā. Par Vilciņa kausu stāsta kalnu slēpošanas kluba Marbel Ski Team līdzdibinātāja un trenere Anna Bondare.

Sniedz drošības sajūtu

Vecākiem ne stunda nepaiet bez uztraukumiem, vai ar viņu bērniem viss ir kārtībā. Nepārtraukti atrasties līdzās un izsekot visam, ko jaunā paaudze dara, nav iespējams, jo bērni ir fiziski aktīvi, savu enerģiju izliek gan sporta stundās, gan treniņos, gan arī gluži vienkārši brīvajos brīžos. Kopā ar apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmumu Balcia ieskatīsimies, kas vecākiem ar minimāliem ikmēneša izdevumiem var sniegt drošības sajūtu par nebēdnīgajiem bērniem.

Disciplinēti un mērķtiecīgi

Jau 18 reižu pēc kārtas Latvijas čempionātā uzvarējis un divas medaļas pasaules meistarsacīkstēs savā vecuma grupā izcīnījis sporta deju pāris Jegors Prokins (14) un Poļina Karimova (14). Deju zālē pavadot ilgas stundas, viņi izvirzījuši augstus mērķus un apzinās – lai kļūtu par labākajiem, jābūt disciplinētiem un mērķtiecīgiem.

Denisa ģenerālmēģinājums

No 8. līdz 10. decembrim starptautisko sacensību Latvia Trophy ietvaros notiks arī Latvijas čempionāts daiļslidošanā, kurā solījis piedalīties mūsu labākais sportists Deniss Vasiļjevs. Šis daugavpilietim būs ģenerālmēģinājums pirms janvārī netālajā Kauņā paredzētajām Eiropas meistarsacīkstēm. Par gaidāmajām sacensībām stāsta Latvijas Slidošanas asociācijas prezidente Marika Nugumanova.

Savus lēmumus nenožēlo. Atklāta saruna ar Andri Biedriņu

Viņš bija pirmais draftētais latvietis Nacionālajā basketbolā asociācijā (NBA) un pirmais mūsu sportists, kurš noslēdzis finansiāli tik iespaidīgu līgumu. Vairākas sezonas Andris Biedriņš atradās starp NBA labākajiem, bet traumas un motivācijas problēmas viņu aizdzina pa lejupejošu līkni. Pirmajā intervijā vairāk nekā septiņu gadu laikā sportists izsaka nožēlu, ka līdzjutēji šobrīd labāk atceras neveiksmīgo viņa karjeras beigu nogriezni nekā sākuma daļā sasniegto, un atklāj, ka paspējis sailgoties pēc basketbola – spēles, ko joprojām ļoti mīl.

Burvis priecē Latviju

Šī gada 1. aprīlī Latvijas vadošais telpu futbola klubs Riga savā feisbuka kontā publicēja ziņu par viena gada līguma noslēgšanu ar slaveno portugāļu spēlētāju Rikardinju. Tolaik tas bija tikai joks, bet dažreiz joki piepildās. Tieši četrus mēnešus vēlāk Riga vēlreiz ziņoja, ka noslēguši līgumu ar Rikardinju, kurš sešas reizes atzīts par pasaules labāko spēlētāju, un šoreiz tas vairs nebija joks. Devāmies skaidrot, kāds ceļš jāveic, lai piesaistītu mūsu laiku labāko spēlētāju konkrētajā sporta veidā un kā portugāļu burvim patīk Latvijā.

Karš uz galdiņa

Jau pērn debitējusi Latvijas sieviešu izlases sastāvā pasaules olimpiādē, kur punktu skaita ziņā bija labākā no mūsējām, jaunā šaha spēlētāja Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (15) turpina pierādīt savu talantu un nesen kļuva par Eiropas čempioni U16 vecuma grupā. Tā mūsu valstij bija pirmā medaļa kontinenta meistarsacīkstēs kopš nu jau tālā 2000. gada, kad bronzu izcīnīja jaunietes pašreizējā trenere Ilze Bērziņa. Tālāk stāsta pati jaunā sportiste.

Bronzas izlases atgriešanās

Gandrīz pusgadu pēc vēsturiskās pasaules čempionāta bronzas izcīnīšanas pirmoreiz uz ledus atgriežas Latvijas hokeja izlase, kas 9. un 10. novembrī Daugavas ledus hallē aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Franciju. Par gaidāmajiem mačiem stāsta Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs.