Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 20. marts
Made, Irbe

Agnese Margēviča

Jebkurā valstī veselība ir prioritāte numur viens

Par iespējamiem scenārijiem izejai no mūžīgā līdzekļu trūkuma veselības aprūpes sistēmai un nule pieņemtā veselības budžeta graujošajām sekām Agneses Margēvičas saruna ar Rīgas Stradiņa universitātes profesoru, kādreizējo NVD direktoru Māri Taubi.

Tas ir būt vai nebūt jautājums. Par cilvēkiem

Par sekām, kādas nule pieņemtais, nepietiekamais veselības budžets var radīt mediķiem un pacientiem, intervijā Agnesei Margēvičai skaidro Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītāja Līga Kozlovska (ZZS).

Budžeta nakts kā diskutabla tradīcija

Vispirms ir jāsaprot, lai kaut ko kritizētu. To var teikt arī par šogad īpaši kritizēto veidu, kā Saeima ceturtdienas rītā pēc rekordilgām – aptuveni diennakti –, tostarp arī visu nakti ilgušām, debatēm pieņēma jauno valsts budžetu.

Aizsardzības ministre mīnu laukā

Dīvaina ir mazākais, ko teikt par to, kā no politiskā un sabiedrisko attiecību viedokļa un pēc būtības izskatījās otrdien sasauktā Aizsardzības ministrijas (AM) vadības preses konference par daudzmiljonu iepirkumu armijas nodrošināšanai ar pārtiku.

Mums ir jādomā, kas būs pēc Putina

Valsts galvenā izlūkdienesta – Satversmes aizsardzības biroja (SAB) nule publiskotos secinājumus par aizvadīto gadu un īstermiņa prognozes intervijā Agnesei Margēvičai komentē šī dienesta kādreizējais vadītājs, tagad Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Jānis Kažociņš.

Atklāti par Krieviju, piesardzīgi par Latviju

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) darbības pārskats par 2022. gadu (vismaz tā publiskojamā daļa, kas sarūmējusies 40 lappusēs) ir principā gandrīz pilnīgi veltīts Krievijas agresīvās politikas radītajam apdraudējumam reģionā un tās iebrukumam Ukrainā. Bet ir nianses, kuras gribētos iztirzāt plašāk.

Pretrunas ir viena no Ķīnas ārpolitiku veidojošajām iezīmēm

Cik nopietna ir iespēja, ka Ķīna kā vidutājs varētu palīdzēt rast risinājumu Ukrainas karam, un cik daudz saskan vai atšķiras tas, kā sev vēlamo Krievijas nākotni redz tās lielais kaimiņš Ķīna un mazais kaimiņš Latvija, Rīgas Stradiņa universitātes Ķīnas studiju centra studiju programmas direktori Unu Aleksandru Bērziņu-Čerenkovu iztaujā Agnese Margēviča.

Kādai jāizskatās Krievijas sakāvei

Aizvadītā gada laikā, kopš ukraiņu tautu piemeklējusi lielā nelaime, tās aprises Rietumu pasaules apziņā ir evolucionējušas aulekšiem.

CVK paliks maza, bet tai jābūt efektīvai

Par to, vai krīzē esošā Centrālā vēlēšanu komisija spēs nodrošināt Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi, iestādes jauno vadītāju Kristīni Saulīti iztaujā Agnese Margēviča.

Lai skolas neražotu aizvainotos

Nekādā mērā neapšaubot, ka Saeimas lēmums par pilnīgu pāreju uz mācībām latviešu valodā bijis vienīgais pareizais, kas caur īslaicīgām grūtībām pieliks punktu valstij bīstamajai divvalodības uzturēšanai, nevar neatzīt, ka šīs politikas ieviešana ir neskaidra un rada bažas.

Kučinska pēcvēlēšanu bailes

Priekšvēlēšanu kampaņas iedrošināts, tagadējais iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) pērn augustā Saeimā nobalsoja par principiāliem grozījumiem Imigrācijas likumā, kas paredz, ka Krievijas pilsoņi, kuri līdz šī gada 1. septembrim nebūs iesnieguši valsts valodas zināšanu apliecinājumu, zaudēs uzturēšanās atļauju Latvijā. Tagad, jau iekšlietu ministra amatā nonācis, Kučinskis ir tā pārbijies no izraidāmo rindas uz Krievijas robežas, ka ir gatavs drīzāk atzīties priekšvēlēšanu prāta aptumsumā nekā nodrošināt paša pieņemtā likuma izpildi.

Šis var būt Krievijas pēdējais uzbrukums

Ko ļauj prognozēt Krievijas sāktā ofensīva Donbasā un cik ilgi gaidīt līdz Ukrainas pretuzbrukumam intervijā Agnesei Margēvičai skaidro Nacionālo bruņoto spēku majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.

Mērķis ir piebremzēt, bet ne pilnībā apturēt ekonomiku

Par to, kad Eiropas Centrālās bankas pretinflācijas pasākumus labvēlīgi izjutīsim arī Latvijā un vai taisnība kritiķiem, ka jaunā valdība mums sagatavojusi "stagnācijas budžetu", Fiskālās disciplīnas padomes loceklim, Citadeles bankas ekonomistam Mārtiņam Āboliņam jautā Agnese Margēviča.

Meklēs problēmas patiesos cēloņus

Vienu no jaunās parlamentārās izmeklēšanas komisijas iniciatoriem, ZZS frakcijas priekšsēdētāju Viktoru Valaini par komisijas iespējām un ambīcijām atklāt ko jaunu skandālu jau tā papluinītajā Latvijas banku sektorā izvaicā Agnese Margēviča.

Solījumus augstākajai izglītībai politiķi nesteidz pildīt

Cik veiksmīgs izrādījies augstskolu jaunizveidoto padomju darbības sākums, kāds tam sakars ar valdības neizpildīto solījumu augstākās izglītības finansēšanas palielinājumam un energokrīzes sekām, intervijā Agnesei Margēvičai skaidro Augstākās izglītības padomes vadītājs Andris Teikmanis.

VID ir jāmaina attieksme pret nodokļu maksātājiem

Situāciju, kad faktiski apturēts lēmums par Valsts ieņēmumu dienesta vadītājas Ievas Jaunzemes aizrotēšanu, intervijā Agnesei Margēvičai vērtē šā lēmuma pieņēmējs, bijušais finanšu ministrs, tagad Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs.

Titavs: Levitam ir maz izredžu tikt pārvēlētam

Par Valsts prezidenta (VP) Egila Levita iespējām tikt pārvēlētam, par no varas nostumtajiem politiķiem un VP kancelejas lomu Ievas Jaunzemes atjaunošanā Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores amatā intervijā Agnesei Margēvičai spriež polittehnologs Dans Titavs.

Plūdu risku novēršanai svarīga saskaņota rīcība

Brīdī, kad Latvija uz brīdi uzelpojusi, krītoties kritiskajam ūdens līmenim Jēkabpilī, Agnese Margēviča intervijā ar Zemkopības ministrijas nekustamo īpašumu Meliorācijas departamenta vecāko projektu vadītāju Edgaru Griķīti cenšas noskaidrot, kurš īsti Latvijā atbild par upju aizsargdambju stāvokli.

Karš Ukrainā mobilizējis Latvijas sabiedrību

Vai Ukrainas pieredze, karojot pret Krievijas iebrukumu, ir izgaismojusi trūkumus Latvijas līdzšinējā aizsardzības un bruņošanās taktikā, kā arī par vietējās industrijas iesaistes plusiem un mīnusiem bruņojuma ražošanā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieri Leonīdu Kalniņu iztaujā Agnese Margēviča.

Dožģ aizbrauc, problēmas paliek

Ziņa, ka pārkāpumu dēļ Latvijā bez apraides licences atstātais telekanāls Dožģ pie tādas ticis Nīderlandē un savu redakciju pārceļ uz šo Eiropas valsti, ir laba ziņa, jo Dožģ kā Putina režīmam kritiska un pietiekami autoritatīva medija pazušana no ētera globāli, protams, būtu nevēlama.

Lībiņa-Egnere: TM ideoloģizācijas "uzvedumu" neturpināšu

Par atalgojuma problēmu tiesās, par to, ko darīt ar pagaidām iesaldētajām nekustamā īpašuma nodokļa likmēm, krīzi Valsts zemes dienestā un attiecībām Tieslietu padomē, tieslietu ministri Inesi Lībiņu-Egneri intervē Agnese Margēviča.

Šlesera un Ušakova bīstamie naratīvi

Acīmredzot 2025. gada pašvaldību vēlēšanu gaidās Saskaņas Nils Ušakovs un Latvija pirmajā vietā Ainārs Šlesers šonedēļ sāka publisku apmainīšanos komplimentiem, piesakoties uz "nācijas apvienotāju" lomu jeb, tulkojot uz pragmatisku politikas valodu, piesakoties uz to krievvalodīgo balsīm, kuriem vecā Saskaņa, spriežot pēc Saeimas vēlēšanu rezultātiem, bija par nīkulīgu, bet Latvijas Krievu savienība par traku.

Psihiatra izziņa šovinistu stigmatizācijai

Ziņai, ka sākusies psihiatra izziņu izsniegšana atbrīvošanai no latviešu valodas prasmes pārbaudēm, ir potenciāls kļūt par vienu no efektīvākajiem līdzekļiem desmitgades ilgušajā cīņā par valsts valodas pozīciju aizstāvēšanu, jo zināmā kategorijā ierindos visus tos, kuri ikdienas saziņā demonstratīvi izvairīsies lietot latviešu valodu.

Šoziem karadarbība vēl saasināsies

Ko šī ziema un 2023. gads nesīs Ukrainai, kuras cīņā pret Krievijas iebrucējiem mēs jūtam līdzi un palīdzam, kā spējam, gan valstiski, gan individuāli, intervijā Agnesei Margēvičai prognozē militārais eksperts, Saeimas deputāts Igors Rajevs (Apvienotais saraksts).

Vitenberga mērķi var sašūpot ne vienu vien siltu krēslu

Par to, kādēļ attālinās Rail Baltica projekta pabeigšana, cik ilgi kavēsies jauno pasažieru vilcienu ieviešana, par airBaltic un Latvijas dzelzceļa vadības "dzīrēm mēra laikā" un citām nozares problēmām satiksmes ministru Jāni Vitenbergu (NA) iztaujā Agnese Margēviča.

Ambīcijas bez risku apzināšanās

Kalendārs mums vecā gada aizvadīšanu nesaudzīgi piedāvā kā tikai divas tradicionālas brīvdienas pirms mesties jaunā gada darbos, tādēļ atļaušos aizejošā gada pēdējās remarkas veltīt priekšā stāvošajam, nevis lēnīgai apcerei par aizejošo.

Valdības sarunas atstāja nospiedumu

Par to, cik reāli bija aizkulišu plāni par Rīgas mēra Mārtiņa Staķa nomaiņu un vai sekojusī sadarbības pārtraukšana ar Latvijas attīstībai būs pēdējā politiskā turbulence galvaspilsētas domē, intervijā Agnesei Margēvičai stāsta Rīgas domes frakcijas Par/Progresīvie vadītājs Mārtiņš Kossovičs.