Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Viskijs

Viskija maisījumi

Līdz šim galvenokārt stāstīju par viena iesala (Isingle malt) viskijiem. Taču tam, ka sūrais skočs ir kļuvis par skotu viskija starptautiski atpazīstamo seju, jāpateicas maisījumiem (blend).

Skotu viskija takas

Katrai skotu viskija destilētavai ir savs stils – gan dzēriena garšas, gan destilācijas katlu formas, gan pašas destilētavas arhitektūras ziņā. Tas viss ļoti daudz pasaka par iesala viskija iezīmēm

Viskija iesals

Turpinot stāstu par viskiju, šoreiz – par miežu diedzēšanu un iesala gatavošanu.

Graudi un ūdens

Turpionot stāstu par viskiju, šoreiz par to, kā drīkst izmantot un cik liela nozīme ir abām svarīgākajām viskija sastāvdaļām graudiem un ūdenim.

Viskija baudīšana

Pagājušajā reizē stāstu par viskiju beidzu ar ziņu par skotu viskija krīzi – 1983. gadā divpadsmit destilētavas aizvēra savas durvis uz mūžiem.

Viskija industrializācija

Tiek uzskatīts, ka pirmais cilvēks, kurš XIX gadsimtā maisīja iesala viskijus no dažādām destilētavām, ir skotu vīna tirgotājs Endrū Ašers vecākais no Edinburgas. Viņš vēlējās saviem pircējiem piedāvāt nemainīgu kvalitāti, tāpēc nodarbojās ar viskija blendu (maisījumu) veidošanu.

Viskija vēstures ceļi

Sākotnēji Skotijā un Īrijā viskija destilēšana galvenokārt bija paredzēta mūkiem, bet drīz vien tiem sekoja aptiekas, jo aqua vitae tika uzskatīts par zālēm pret visām kaitēm. Ar to gan netika domāts tīrs spirts, bet ārstniecības augu, minerālvielu un medus maisījums.

Japāņu kompānija viskiju briedinās kosmosā

Japāņu kompānija Suntory, kuras 2013.gada ražojumam Yamazaki Single Malt Sherry Cask pērn piedēvēts arī pasaulē labākā viskija gods, nolēmusi eksperimentēt ar vairāku viskija šķirņu briedināšanu kosmosā, vēsta The Wall Street Journal.Japāņu viskija ražotāji nolēmuši kopumā sešus stipro dzērienu paraugus uz vismaz gadu nosūtīt briedināšanai Starptautiskajā kosmosa stacijā, lai noskaidrotu, kā atrašanās bezsvara stāvoklī ietekmē brūvējuma garšu.

Noliktavā Īrijā gaišā dienas laikā nozog 15 000 viskija pudeļu

Īrijā no noliktavas Dublinas priekšpilsētā pagājušajā mēnesī gaišā dienas laikā nozagtas 15 480 Jameson viskija pudeles, pirmdien paziņojusi policija.Zādzība notika 14.novembra pēcpusdienā. Zagļi - vismaz pieci cilvēki - bija bruņojušies ar dzelzs stieņiem. Viņi sasēja noliktavas darbiniekus un sakrāva alkohola pudeles divās kravas mašīnās un aizbrauca.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide