Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +13 °C
Skaidrs
Trešdiena, 7. jūnijs
Gaida, Arnis, Arno

Lauksaimniecības zeme

Uz pārmaiņu sliekšņa

Eiropas Savienības ambiciozie mērķi ir samazināt augu aizsardzības līdzekļu un minerālmēslu lietošanu, cenšoties padarīt pārtiku bioloģiskāku un vienlaikus samazinot siltumnīcu gāzu emisijas zemes apsaimniekošanā, kas prasa mainīties lauksaimniecībai.

Zemes iegādes programmai plāno atvēlēt vēl 15 miljonus eiro

Lai nodrošinātu iespējas lauksaimniekiem iegādāties īpašumā zemi produkcijas ražošanai, valsts atbalsta programmai zemes iegādei papildus esošajiem 55 miljoniem varētu piešķirt vēl 15 miljonus eiro, paredz grozījumi noteikumos, kurus valdība plāno skatīt 1. novembra sēdē.

Kopš darbības sākuma Zemes fonds noslēdzis darījumus par 1,5 miljoniem eiro

Deviņu mēnešu laikā kopš darbības sākuma Zemes fonds noslēdzis 54 darījumus, iegādājoties 800 hektārus lauksaimniecības zemes par 1,5 miljoniem eiro, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņu Top 10.Pagaidām tas nav īpaši ietekmējis Latvijas lauksamniecības zemju tirgu un strādā ar zaudējumiem, jo sākotnēji lielāki ir izdevumi zemes iegādei un apkopšanai.

Lauksaimnieki sagaida savu likumu

Saeimas ceturtdien pieņemtās izmaiņas likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos ir kompromiss, kas tapis vairāku mēnešu ilgās diskusijās. Dažādu interešu grupu viedokļi nonāca pretrunā galvenokārt jautājumā par to, cik daudz zemes savā īpašumā varēs iegādāties viena juridiskā un fiziskā persona. Saeimas atbalstītā norma, ka tie būs 2000 hektāru, arī ir kompromiss starp piedāvājumu ierobežot šo apjomu līdz 500 hektāriem un ierosinājumu dot iespēju apsaimniekot 3000 hektāru.

Sudraba: Zeme - darba devējs Latvijā

Rīt, 3. jūlijā, Saeimā notiks balsojums par grozījumiem likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos", kas paredzēs ierobežojumus lauksaimniecības zemes iegādei. Šobrīd tiek virzīts grozījums, kurš noteiktu ierobežojumu vienai personai iegādāties ne vairāk kā 2000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamo zemi.

Drīz Latvijas zemi varēs pirkt visi

Lai novērstu spekulatīvus darījumus ar Latvijas zemi un saglabātu to lauku ražotāju rokās, Saeima pēc 1.maija, kad beidzas ierobežojumi ārzemniekiem iegādāties zemi, plāno noteikt stingrākus zemes pirkšanas kritērijus, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija gatavo grozījumus likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos izskatīšanai otrajā lasījumā.

Meļņiks: Citu piemērs šoreiz vietā

Zemkopības ministrijas sagatavotie un šobrīd akceptēšanai Saeimā nodotie lauku zemes privatizācijas likuma grozījumi, kas apgrūtina tirdzniecību ar lauksaimniecībā izmantojamo zemi, kā jau bija sagaidāms, izraisījuši visai plašu ažiotāžu. Pamatā - nekustamo īpašumu tirgotāju vidū. Ik pa brīdim uzrodas kāda atklātā vēstule vai sašutuma pilns paziņojums, pat tiesvedības draudi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide