Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Krimināllikums

De Facto: Krimināllikuma "pretspiegu" grozījumi var pavērsties pret žurnālistiem

Saeimā skatāmajos grozījumos Krimināllikumā, kuru galvenais mērķis ir vērsties pret hibrīdkara radītiem apdraudējumiem Latvijai un atvieglot drošības iestādēm spiegu ķeršanu, ir iekļautas normas, kas rada bažas par vārda brīvības un citu pamattiesību nesamērīgu ierobežošanu, jo paredz kriminalizēt arī valsts noslēpuma iegūšanu, ja tā nav saistīta ar spiegošanu, svētdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums De Facto.

Vēlas uzlabot Krimināllikumu attiecībā uz noziegumiem pret valsti

Ceturtdien Nacionālās drošības komisijas un Juridiskās komisijas kopsēdē deputāti un uzaicinātie analizēja sagatavotos grozījumu Krimināllikumā, lai uzlabotu normas attiecībā uz noziegumiem pret valsti.Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis skaidroja, ka drošības iestādes saskārušās ar situāciju, kad nav iespējams veikt kriminālvajāšanu pret personu saistībā ar noziegumiem pret valsti esošās likumdošanas dēļ.

Balsu pirkšanas lietu par labu Zaķim nosūta apgabaltiesai

Krimināllieta par 12.Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu par labu nu jau bijušajam Vienotības politiķim Dzintaram Zaķim, kurā apsūdzēts Zaķa draugs, Viļānu novada domes deputāts un uzņēmējs Andris Kozulis un kāds vietējais iedzīvotājs Andrejs Sačkovskis, nosūtīta Latgales apgabaltiesai izskatīšanai apelācijas kārtībā, aģentūra LETA noskaidroja Rēzeknes tiesā.

Aktualizē iespēju par cietumsodu aplokšņu algu maksātājiem

Dienas aptaujāto uzņēmēju attieksme pret iecerētajiem grozījumiem Krimināllikumā, kas paredz iespēju sodīt uzņēmumu atbildīgās amatpersonas ar divu gadu brīvības atņemšanu par aplokšņu algu maksāšanu, ja tā izdarīta lielos apmēros - sākot no desmit minimālajām mēnešalgām jeb 3700 eiro -, ir visai dažāda. Tiesa, vienojošais kopsaucējs visiem uzņēmējiem ir viens - nodokļi jāmaksā. Taču skatījums, kā visefektīvāk šo mērķi sasniegt, ir atšķirīgs. Jāpiebilst, ka pagaidām minētos grozījumus Saeima apstiprinājusi otrajā lasījumā, priekšā vēl trešais, galīgais lasījums.Vajag prognozējamību

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide