Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -6 °C
Sniega pārslas
Piektdiena, 3. decembris
Raita, Jogita, Evija

Latvijā

Vucāns: Ventspils ienākumi no ostas samazināsies par trešdaļu(1)

Prognozējams, ka 2022.gadā Ventspils ienākumi no ostas samazināsies par trešdaļu jeb vienu miljonu eiro salīdzinājumā ar 2019.gadu, kad ienākumi bija aptuveni 3 miljoni eiro, šodien debatēs par grozījumiem "Ostu likumā" sacīja Saeimas deputāts Jānis Vucāns (ZZS/"Latvijai un Ventspilij").

Rinkēvičs: Pēdējās nedēļās ES demonstrē izlēmību

Pēdējās nedēļās Eiropas Savienība (ES) ir demonstrējusi izlēmību, tikšanās laikā ar ES augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzepu Borelu pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kriptovalūtas un banku sektors © DIENA(1)

Igaunijas vietējās bankas – LHV bankas – nesenais paziņojums par klientiem sniegto iespēju tirgot kriptovalūtas patīkami pārsteidza šo investīciju cienītājus. Ir skaidrs, ka kriptovalūtu vilinājums ir liels. Ja būtu brīva nauda, jaunieši priekšroku dotu investīcijām kriptovalūtās – tajās vēlētos investēt teju ceturtā daļa jeb 23% Latvijas iedzīvotāju vecumā līdz 30 gadiem, liecina nesen veiktā bankas Citadele aptauja.

Vēja enerģija spēj sadzīvot ar citām © DIENA(4)

Vēja elektroenerģijas ražošana strauji attīstījusies visā pasaulē, tomēr Latvijā vēja enerģijas saražotā jauda ir viena no zemākajām Eiropā. Ir daudz investoru, kuri ir gatavi Latvijā attīstīt vēja enerģiju ar jaunākajām tehnoloģijām, taču to būvniecībai tiek likti šķēršļi ne tikai administratīvu iemeslu dēļ, bet arī tāpēc, ka daudziem liekas – ja Latvijā strauji attīstīsies vēja enerģija, mūsu energosistēma nespēs darboties vienā tīklā ar tās saražoto jaudu. Šāds arguments ir diezgan absurds.

Stankevičs: Mans sapnis par labāku Latviju(1)

Ceturtdien, 18. novembrī, svinot Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu, Rīgas Domā notika tradicionālais ekumēniskais dievkalpojums, kura laikā klātesošos uzrunāja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Arhibīskaps šoreiz aicināja sapņot par to, kādu vēlamies redzēt savu valsti, un pēc tam arī īstenot katram savu sapni par Latviju.

Pavļuts: Mums vēl jāsavakcinē ap 100 000 senioru(3)

Patlaban valstī vēl ir aptuveni 100 000 senioru, kurus būtu jāsavakcinē pret Covid-19, lai sasniegtu augstu aptveri šajās iedzīvotāju grupās, trešdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).