Šis nav pirmais globālais satricinājums, kas skāris pasauli pat ne mūsu paaudzes laikā, tomēr kaut kāda iemesla dēļ šoreiz viss šķiet trauksmaināk, tuvāk un tiešāk skar mūs. Kādēļ? Vai vainīga globalizācija, migrācijas vilnis, "kultūrkari" mūsu pašu starpā vai varbūt sociālo tīklu laikmets, kas rada tiešas iesaistes un apdraudējuma sajūtu, pat ja notikumi ir tūkstošiem kilometru tāli?
Domāju, ka te ir jāizdala divi līmeņi šajā jautājumā – viens ir starptautiskais, Eiropas līmenis, otrs ir vietējais, pašmāju līmenis. Es domāju, ka tādā Eiropas vai starptautiskā līmenī tā situācija, protams, ir saasinājusies un saasinājusies ne tāpēc, ka ir konflikti, jo līdzīga veida konflikti ir bijuši arī agrāk. Nu, varbūt ne tik brutāli, masveidīgi un ne tāda apjoma (ja mēs runājam, piemēram, par Hamās teroristu iebrukumu Izraēlā un civiliedzīvotāju slepkavošanu, ķīlnieku sagrābšanu), bet, manuprāt, ir mainījušās trīs lietas. Viena ir patiešām sociālo mediju klātbūtne informatīvajā telpā, jo jebkura veida ziņas momentā tiek izplatītas, momentā tiek pavairotas un daudz notiek tāda intensīvāka cilvēku prātu, cilvēku noskaņojuma ietekmēšana, nekā tas ir bijis pirms, es nezinu, 10, 15, 20 gadiem, kad mēs kaut ko redzējām televīzijā, kaut ko klausījāmies radio, bet mūsdienās, protams, sociālie tīkli ir radījuši papildu spiedienu, kas cilvēkam ir jāiztur, un tas kādreiz nav viegli, tādēļ cilvēki pavelkas daudz vieglāk.
Otrs, kas ir mainījies, ir migrantu pieplūdums Eiropā pēdējo atkal jau padsmit gadu laikā, kopš šī migrantu
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 3. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!