Situācija Latvijas rūpniecībā ir cieši saistīta ar tendencēm eksporta tirgos, kā arī ar globālajiem ekonomiskajiem procesiem.
Patlaban gan statistikas dati, gan ekspertu viedokļi liecina par to, ka šis gads rūpniecībai nebūs īpaši veiksmīgs un labāki laiki varētu pienākt vien tad, kad atkal lielāka dinamika būs vērojama būvniecībā, it īpaši dzīvojamo ēku celtniecībā.
Pesimisma pazīmes
Apstrādes rūpniecībā strādājošo uzņēmēju noskaņojuma rādītājs augustā bija mīnus 8,2, un tas liecina par pesimismu. Salīdzinot ar jūliju, šis rādītājs gan ir pakāpies par 0,7 procentpunktiem, atklāj Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.
"No 23 apsekotajām apstrādes rūpniecības nozarēm augustā tikai divās konfidences rādītājs bija pozitīvs – metālu ražošanā (plus 12,5), kā arī gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā (plus 2,5). Uzņēmēju noskaņojums augustā, salīdzinot ar jūliju, uzlabojās koksnes, koka un korķa izstrādājumu, pārtikas produktu, kā arī metālizstrādājumu ražošanā. Savukārt noskaņojums pasliktinājās datoru, elektronisko un optisko iekārtu, nemetālisko minerālu izstrādājumu, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā. Viszemākais konfidences rādītājs pagājušajā mēnesī bija farmaceitisko pamatvielu un preparātu ražošanā (mīnus 24,6), turklāt šajā nozarē uzņēmēju noskaņojums ir ļoti pesimistisks jau kopš maija," skaidro CSP.
Mēnesi iepriekš – jūlijā – apstrādes rūpniecībā kopējais konfidences rādītājs bija mīnus deviņi. Salīdzinot ar jūniju, tas bija noslīdējis lejup par 1,7 procentpunktiem.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 13. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €0.60