Kā paskaidroja TM preses pārstāve Ksenija Vītola, iestādēm līdz 22. jūlijam ministrijai ir jāsniedz komentāri un priekšlikumi, tad TM tos apkopos un ziņojumu iesniegs Ministru kabinetā (MK).
Jau vēstīts, ka īsi pēc Zolitūdes traģēdijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) sāka dienesta pārbaudi, jo 22. novembrī no dienesta darbinieka e-pasta trešajām pusēm tika nosūtītas vēl neprecizētas ziņas par traģēdijā bojāgājušajiem, kā arī dzīvu cilvēku dati, tostarp diagnozes, un šos datus aizsargā likums. Uz izmeklēšanas laiku no amata tika atstādināts toreizējais NMPD direktora vietnieks Mārtiņš Šics, bet pēc izmeklēšanas tika lemts viņu no amata atbrīvot.
Pats M. Šics apstiprināja, ka ir sniedzis NMPD rīcībā esošo informāciju par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem tīmekļa vietnes Nekropole.info vadībai, tomēr savā rīcībā neko sodāmu nesaskatīja.
Zolitūdes traģēdija notika 2013. gada 21. novembrī, kad, iebrūkot lielveikala Maxima jumtam, gāja bojā 54 cilvēki. Šī gada sākumā valdība lēma uzdot vairākām ministrijām sakārtot regulējumu, lai nepieļautu Zolitūdes traģēdijas atkārtošanos.
Tieslietu ministrijai sadarbībā ar Pārresoru koordinācijas centru, IeM un Veselības ministriju uzdots līdz 2016. gada 1. jūlijam iesniegt Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu, kurā sniegtu izvērtējumu par personas datu publiskošanu katastrofu situācijās.