Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Trešdiena, 27. novembris
Lauris, Norberts

Kā Latvijai vērtēt Trampa atgriešanos

Naktī uz trešdienu, kad TV tiešraidēs ASV karte strauji iekrāsojās sarkanā (republikāņu) krāsā un bija skaidrs, ka tiekam iemesti bīstamā nenoteiktības laika posmā, mikroblogošanas vietnē X ierakstīju, ka ne jau vienkārši par Donalda Trampa uzvaru šeit būs runa, runa būs par Vladimira Putina globālās koalīcijas uzvaru.

Tas izraisīja daudzus komentārus un pārmetumus simpātijās ultraliberālām un nemīlestībā pret konservatīvām vērtībām, uz kuru viļņa Baltajā namā atgriežas Tramps. Latvijā daudzi, kuriem, līdzīgi kā acīmredzot vairumam nobalsojušo amerikāņu, ir pretestība nepārdomātai migrācijas politikai, pārspīlēti liberālām idejām un dažādiem "kursiem", sākot no dzimumneitralitātes un beidzot ar zaļo, Trampa uzvaru uztvēra kā demonstratīvu pigas parādīšanu šīs ideoloģijas dominēšanai tradicionālajos medijos un valdības politikā.

Ja būtu kaut vai 2016. gads, kad Tramps pirmo reizi ievācās Baltajā namā, vai laiks pirms Krimas aneksijas, kas aizsāka Putina impērijas atjaunošanas plāna aktīvo fāzi, šāda pigas rādīšana pašmāju liberāļiem un noraudzīšanās uz Latvijas drošības garanta ASV – NATO vadošajā dalībvalstī – notiekošo vēl būtu saprotama kā vienkārši netālredzīga. Tagad, Krievijas iebrukumam Ukrainā noritot jau drīz pilnus trīs gadus, mēs Latvijā nevaram atļauties tik šauru redzējumu, jo mums eksistenciāls ir starptautiskās drošības jautājums, kuram Trampa Vašingtona, vismaz spriežot no līdz šim paustā, signalizētā un kampaņas ietvaros solītā, grasās pagriezt muguru.

Vislabāk šo vieglprātīgi revanšistisko attieksmi pret Vašingtonā notiekošo varas maiņu, kas sevī ietver arī mūsu valsts pastāvēšanai eksistenciāli bīstamu kursa maiņu drošības politikā, raksturo citādi ģeniālā režisora Alvja Hermaņa refleksija Facebook: "Sliktāk jau vairs nebūs. Jāriskē un jācer uz to labāko." Krievu rulete un bises, kas izrādes beigās mēdz izšaut, izkrāšņo teātri, bet ne politiku, īpaši, kad runa ir par vienīgo valsti pasaulē, kura spēj un līdz šim ir līdzsvarojusi Krievijas ietekmi, kas, atkārtošos, Latvijas pastāvēšanai ir eksistenciāli svarīgi. Tramps savukārt pie varas atgriežas ar totālu neprognozējamību un riskiem, kas pretēji Hermaņa cerībām var gan diemžēl beigties ar situāciju, kad ir sliktāk, nekā bija. Tādēļ vienīgā prizma, caur kuru mums tuvākajā laikā mērīt Trampa bīstamību Latvijas eksistenciālajām interesēm, ir tas, kā tieši viņš un viņa šermuļus uzdzenošā anturāža (pagaidīsim reālu kandidātu izkristalizēšanos atslēgas amatiem valdībā) grasās pildīt, bet galvenais – kā izprot savu solījumu par miera panākšanu Ukrainā 24 stundu laikā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvija sāk pazust no vienādojuma

Esat pamanījuši, kā Latvijas informatīvajā telpā līdz nesenam laikam konsekventi uzturētais vēstījums, kas kara iznākumu Ukrainā tieši sasaistīja ar mūsu valsts drošību, to pamatoti paceļot...

Birokrātija prasa aizvien vairāk resursu, tā jāmazina

Par nākamā gada budžetu, nodokļu izmaiņu ietekmi uz ekonomiku un uzņēmēju vēlmi pēc stabilitātes un prognozējamības Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektoru ...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē