Latvijā Tēva dienas tradīcijas ir samērā jaunas. Piemēram, Lielbritānijā tie kā oficiāli svētki tiek svinēti jau četrdesmit gadu. Kā tagad atceras Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākais eksperts Lauris Neikens, diskusijas par šīs dienas atzīmēšanu dažādos līmeņos sākušās jau pirms desmit gadiem, ar vairākiem mēģinājumiem iniciatīva nostiprināta likumos, un, pēc viņa domām, tā attaisnojusies. Lai gan ir cilvēki, kas par šiem svētkiem joprojām nezina, tomēr sabiedrībā tagad esot krietni lielāka izpratne. Turklāt piepildījusies cerība, ka tas nebūs tikai «pliks» datums un ir arī saturiskais piepildījums.
Tēva dienas svētku organizatora lomu uzņēmusies organizācija Mammamuntetiem.lv. Šogad Tēva dienas festivāls sāksies ar ģimenisku gājienu no Brīvības pieminekļa plkst. 12 un turpināsies Vērmanes dārzā kā sirsnīgi svētki visas dienas garumā. Tā būšot iespēja pateikt tētiem paldies un aktualizēt tematu par tēva nozīmi bērna dzīvē. Kā atzīmē organizācijas vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, mazinās aizspriedums, ka par bērnu rūpējas tikai mamma, un tēvi ar lielāku lepnumu iesaistās bērna audzināšanā un ikdienas aktivitātēs.
Nesen veikts arī pētījums, aptaujājot gandrīz tūkstoti tēvu no visas Latvijas. Kā atzīmē viens no pētījuma autoriem skolu psihologs Edmunds Vanags, 86,2% aptaujāto atzinuši, ka būt par tēvu ir viena no viņu dzīves svarīgākajām sastāvdaļām. Tāpat aptaujā noskaidrots, ka 77% pieķeršanos savam bērnam izrāda, paņemot viņu klēpī, apskaujot un sabučojot, un secināts, ka jaunāki tēvi biežāk ir gatavi ar bērnu spēlēties un izrādīt pieķeršanos.