Lēmumi par avīzes metienu un saturu būs Riga.lv valdes pirmais uzdevums, norāda RD Juridiskās pārvaldes direktors Jānis Liepiņš. Paskaidrojuma rakstā arī minēts, ka bezmaksas laikraksts Rīgā nepieciešams, lai vismaz reizi mēnesī sniegtu aktuālu un svarīgu informāciju par domes lēmumiem un saimnieciskajiem jaunumiem, jo ne visi rīdzinieki lieto internetu. Turklāt jaunveidojamās avīzes lappuses aizstāšot pašvaldības struktūrvienību izdotos bukletus un skrejlapas, kam tagad tērē ap 400 000 latu gadā. Opozīcija pret to gan iebilst, sakot, ka avīze būšot pārāk vispārīga, turklāt apaudzēta ar politisku aģitāciju. Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) šādus pārmetumus noraida, apgalvojot, ka pašvaldības veidotā avīze būšot «rīdzinieku rokasgrāmata par saimnieciskām lietām» un tajā vispār nebūšot politikas un politiķu - «ne Saskaņas, ne Vienotības».
Domes sēdē tāpat izskanēja kritika par ieceri avīzi izdot arī krieviski, kas varot nonākt pretrunā ar Valsts valodas likumu. Savukārt kādreizējā Dienas galvenā redaktore, tagadējā opozīcijas deputāte Sarmīte Ēlerte (V) pauda, ka bezmaksas avīze XXI gadsimtā pielīdzināma dinozauram, jo «cilvēku dzīves ritumi, pieredze un paradumi kļūst arvien atšķirīgāki». Piemēram, ģimeni, kam gadiem jāgaida vieta bērnudārzā, neinteresē Rīgas pilsētbūvnieka celto mājokļu īres maksa, bet mazturīgas ģimenes vairāk par ekskluzīvu trolejbusu iegādi interesēs brīvpusdienas skolā.
Rīgas vicemērs Andris Ameriks (Gods kalpot Rīgai), reaģējot uz Ēlertes teikto, uzskaitīja Vienotības politiķu vadītās Ikšķiles, Cēsu un Mār-upes pašvaldību avīzes, kuru pirmajās lapās lasāmi pašvaldības vadības komentāri un pašreklāma. Arī rīdziniekiem pienākoties zināt pēc iespējas plašu informāciju par izglītības, sociāliem, komunāliem un citiem jaunumiem pašvaldībā, un avīze, lai gan Rīgā jau esot pārāk novēlots, tomēr joprojām labākais veids, kā to sasniegt.