Tuvojoties vasaras brīvlaikam, ne tikai pedagogi, bet arī mediķi nobažījušies par bērnu traumatismu un aicina vecākus pievērst papildu uzmanību bērnu zināšanām par to, kā sevi pasargāt pārvietojoties un rotaļājoties, jo tieši vasaras sezona ir laiks, kad mazie gūst visvairāk savainojumu. Daļa traumu tiek gūtas nezināšanas, daļa - pārgalvības dēļ. Tomēr visa pamatā galvenokārt ir vecāku uzmanības trūkums.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Romēna Namniece stāsta, ka, analizējot statistiku, redzams - šīs slimnīcas mediķi visvairāk bērniem ar dažādām traumām palīdzējuši tieši pavasarī un vasarā. Mediķi uzsver, ka pirms siltā laikā iestāšanās rūpīgi jāpārrunā ar bērniem aktīvās atpūtas traumu riski, neaizmirstot par drošības līdzekļiem un pieaugušo nedalītu uzmanību bērnam, jo, laikus novērtējot situāciju un paredzot iespējamos riskus, gandrīz visos gadījumos būtu iespējams savu bērnu pasargāt.
Iestājoties siltākam laikam, bērni aktīvi pavada laiku mājas pagalmā vai uz ielas - braucot ar skrituļslidām, skrituļdēli vai velosipēdu, lēkājot uz batuta un tamlīdzīgi. Kaut arī batuts ir ļoti populārs, mediķi batutus uzskata par bērniem riskantu aktivitāti. Mazajiem patīk lēkāt, viņi labprāt pavada laiku uz batuta un šķietami ir drošībā - mājas pagalmā -, taču batuts nav vieta, kur atstāt bērnu, lai tas nemaisās pa kājām vai izdauzās savā nodabā. Ja tomēr vecāki nolemj iegādāties batutu, jāievēro šādi nosacījumi: batuts jānovieto iespējami tuvu zemes līmenim, sekojot, lai tā tuvumā neatrodas citi priekšmeti, vienlaicīgi uz batuta var lēkt tikai viena persona, neprofesionālam batuta lēcējam nav pieļaujams veikt dažādus akrobātikas elementus, piemēram, kūleņus vai salto, kā arī jābūt aktīvai vecāku uzraudzībai.
Mediķi aicina pievērst pastiprinātu uzmanību tam, ka bērns var neizvērtēt riskus, pārvietojoties ar velosipēdu un skrituļslidām automašīnu un dzelzceļa tuvumā, tāpēc pieaugušajiem situācija ar bērniem jāpārrunā.