«Svarīgi rast atbalsta risinājumus tiem uzņēmumiem, kurus ietekmē Krievijas noteiktās sankcijas. Turklāt jāņem vērā, ka tās var atsaukties uz daudz plašāku uzņēmumu un tajos strādājošo loku - sākot ar zemniekiem, pārtikas ražotājiem, loģistikas uzņēmumiem, līdz pat iepakojuma ražotājiem un mazumtirgotājiem,» norāda Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa.
Arī SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis uzsver, ka «Krievijas negatīvā ietekme uz ekonomiskajiem procesiem tikai pieaugs. Visu nozaru uzņēmumiem, kas darbojas šajā tirgū, jābūt gataviem jebkādiem pavērsieniem un iespēju robežās jāapdomā krīzes scenāriji».
2007.-2009. gada krīzes laikā gūtā pieredze parādīja, ka maksātnespējas procesu pieaugums «tikai sākotnēji skāra būvniecības un nekustamo īpašumu nozari, bet pēc tam sakarā ar savlaicīgu saistību neizpildi un strauju aktivitātes kritumu tas ietekmēja arī citas, it kā tiešā veidā pat nesaistītas jomas». atgādina D. Kiopa.
Ja vien nepastāvētu ģeopolitiskie riski, šogad maksātnespējas procesu skaita pieaugums nebūtu vērojams un gaidāms. Šā gada pirmajā pusgadā ierosinātas 1042 maksātnespējas, kas ir par 11,09% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, un fiziskām personām pasludināto procesu skaits veido 61,71% no visu maksātnespēju kopskaita, vēsta Lursoft.