Pirmdienas vakarā tūkstošiem cilvēku Islandes galvaspilsētas ielās prasīja premjerministra atkāpšanos pēc tam, kad publiskotā informācija liecināja, ka viņš un viņa sieva izmantojusi ārzonas firmu miljonu dolāru vērtu investīciju slēpšanā. D. Gunlaugsons gan paziņoja, ka viss noticis likumīgi un ka viņš atkāpties negrasās.
Austrālija jau sākusi izmeklēšanu par 800 bagātiem Mossack Fonseca klientiem. Par izmeklēšanu paziņojusi arī Francija un Nīderlande, savukārt Spānija sākusi izmeklēt tieši šīs juridiskās firmas darbību.
Panama jau solījusi izmeklēt, vai notikuši nelikumīgi darījumi. L. Mesi ģimene gan nekavējoties norādījusi, ka futbolists neesot piedalījies nelikumīgās finanšu aktivitātēs.
Viskategoriskāk Kremļa saistību ar šaubīgajiem finanšu darījumiem noraidījis Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, sakot: «Putins, Krievija, mūsu valsts, mūsu stabilitāte un tuvojošās vēlēšanas ir galvenie mērķiem, īpaši, lai destabilizētu situāciju.» Viņš arī piebildis, ka žurnālisti, kuri izmeklējuši šos dokumentus, esot ASV Valsts departamenta, Centrālās izlūkošanas pārvaldes un specdienestu bijušie darbinieki. Krievijas Ģenerālprokuratūra gan otrdien solīja izmeklēt dokumentos minēto Krievijas pilsoņu aktivitātes.
Franču avīze Le Mond citējusi dokumentus, kas parāda, ka Sīrijas valdošais režīms izmantojis Mossack Fonseca, lai radītu firmas, ar kuru palīdzību pārkāptu starptautiskās sankcijas un iegūtu naudu karadarbībai.
Mossack Fonseca darbību jau izmeklē Vācijā un Brazīlijā, kur tā ir daļa no plašākas naudas atmazgāšanas izmeklēšanas.