Pati H. Klintone, uzrunājot konventa dalībniekus videovēstījumā no milzīga ekrāna, teica, ka vēl nespēj noticēt, ka «mēs nupat panācām lielāko plaisu stikla griestos, kāda vien pieredzēta». «Ja kaut kur kādas mazas meitenes vēl ir nomodā un skatās šo, ļaujiet man pateikt - varbūt es kļūšu par pirmo sievieti prezidenti, bet viena no jums būs nākamā,» kandidātes teikto citē CNN.
ASV politikas analizētāji uzsver, ka «sievietes kārts» viņai turpmāk jāliek malā, koncentrējoties uz savu piedāvājumu politikā, ekonomikā, sociālajā sfērā un starptautiskajā politikā, pretējā gadījumā to var izmantot D. Tramps, kurš to jau ir darījis.
No pirmdienas līdz ceturtdienai notiekošajā Demokrātu partijas konventā Filadelfijā Pensilvānijas štatā daudzi prominenti cilvēki emocionālās runās pauda pārliecību, ka tieši H. Klintone būs cilvēks, kurš ir vispiemērotākais kandidāts uz ASV prezidenta amatu novembrī notiekošajās vēlēšanās.
Viņas vīrs, bijušais ASV prezidents Bils Klintons sirsnīgā runā atgādināja, kā universitātē satika «meiteni ar lielām brillēm», mēģinājumus apprecēties ar viņu, abu dzīvi Ārkanzasā, panākumus un krišanas brīžus politikā, meitas piedzimšanu, sarežģījumus privātajā dzīvē.
«Šī sieviete nekad nav samierinājusies ar pastāvošo lietu kārtību nevienā jomā. Viņa ir nepiesātināmi ieinteresēta, viņa ir dabas dots līderis, laba organizētāja un vislabākā pārmaiņu realizētāja, kādu esmu saticis visas savas dzīves garumā,» teica B. Klintons.
D. Tramps jau paspēja reaģēt uz šo runu un H. Klintones nominēšanu, savā tviterkontā rakstot, ka «nav svarīgi, cik labi viņš to dara, melīgie mediji pasniegs to kā satriecošu». Viņš arī uzsvēra, ka Republikāņu konvents esot bijis daudz interesantāks un skaistāk noformēts.
Pēc tam, kad H. Klintone būs teikusi nominācijas akceptēšanas runu konventa noslēgumā, sāksies īstā un nežēlīgā cīņa ar sāncensi D. Trampu. Reuters/Ipsos aptaujā par 22.-26. jūliju 39% aptaujāto izteica gatavību balsot par D. Trampu, 37% - par H. Klintoni. Iespējamā statistiskā kļūda ir četri procentpunkti, kas nozīmē, ka abi kandidāti balansē uz vienādas popularitātes robežas. Iepriekšējā aptaujā H. Klintone bija priekšgalā par trīs procentpunktiem, kas arī iekļaujas iespējamās kļūdas robežās.