«Filma ir uzņemta. Daudz domāju par deportāciju nozīmi mūsdienu latviešu identitātei. Skaidrs, ka tām ir svarīga un izšķiroša nozīme. Taču filmas sakarā man liekas būtiski jēdziena «upuris» aizstāšana ar jēdzieniem «neiznīcināms» un «nesalaužams». Tas man ir svarīgi - parādīt cilvēku, kas man pašam var palīdzēt izdzīvot jebkuros apstākļos. Tai skaitā mūsdienu Latvijā un mūsdienu pasaulē. Izdzīvot, nevis pateicoties supervaroņa īpašībām, bet balstoties neizsmeļamā personiskajā civēciskumā. Tā arī sanācis - neskatoties uz to, ka filmējām vēsturisku filmu, uzfilmējām filmu par mūsdienām,» saka režisors Viesturs Kairišs.
Pirmizrāde Latvijā notiks šogad 1. novembrī, bet jau šobrīd filmas veidotāji vēlas sākt plašāku dialogu par deportācijas atstāto iespaidu uz nākamajām paaudzēm, kā arī par izdzīvošanas brīnumu, kas, neraugoties uz šiem traģiskajiem vēstures notikumiem, ļāvis latviešu nācijai saglabāt un atjaunot savu valsti.
Filmā piedalās Lilita Ozoliņa, Guna Zariņa, Maija Doveika, Baiba Broka. Latvijas Radio teātris sadarbībā ar studiju Mistrus Media un aktrisēm sākuši darbu pie Veļupes krastā audiogrāmatas izveides.
Filmas veidotāji sākuši sociālās atmiņas akciju Neuzvarama, nesalaužama, neaizmirstama, kuras mērķis ir uzrunāt jaunākās paaudzes un meklēt jaunus veidus, kā runāt par Latvijas vēstures notikumiem. Ir tapis īpašs multimediāls projekts, kurā pēc 75 gadiem fiksēts izsūtīto ceļš no Rīgas līdz Tjuhtetai - vietai, uz kuru 1941. gada 14. jūnijā tika deportēta Melānija Vanaga, viņas dēls Alnis un tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Sadarbībā ar LMT straume, portālu Delfi un sabiedrisko mediju portālu Lsm.lv vēl divas diennaktis tas vērojams tiešsaistē.