Likums paredz, ka atvasei regulāri jāapciemo tēvs un māte, kas vecāki par 60 gadiem, un jāparūpējas, lai tiktu apmierinātas vecāku finansiālās un garīgās vajadzības. Kritiķi pārmet, ka likumā nav skaidrots, ko nozīmē «regulāri», turklāt nav precizēts arī draudošais sods.
«Ģimenes saitēm jābalstās uz spontānām emocijām,» Ķīnas mikroblogošanas vietnē Weibo sūkstījās kāds lietotājs. «Ir smieklīgi iekļaut to tiesību aktos; tas ir gluži tāpat kā, piemēram, pieprasīt pāriem pēc laulībām dzīvot harmonisku dzimumdzīvi.»
Lielākais satraukums ir par to, kā savus vecākus varēs apciemot tie ķīnieši, kuri darba vai studiju gaitas uzsākuši tālu no dzimtajām mājām vai pat citā valstī.
Taču atbalstītāji norāda, ka likums domāts nevis kā soda mehānisms, bet gan pamudinājums nepiemirst savus radītājus un veicināt atbalstu ģimenes vērtībām. «Galvenais uzdevums ir uzsvērt to, ka vecāka gadagājuma cilvēkiem ir tiesības lūgt pēc emocionālā atbalsta,» ziņu aģentūrai AP skaidroja Šaņdunas Universitātes tieslietu profesors Sjao Dzjiņmins.
Lai gan likums stājās spēkā tikai pirmdien, noturēta jau pirmā paraugprāva, kurā tiesa pavēlēja kādai sievietei vismaz reizi divos mēnešos apciemot savu 77 gadus veco māti. Ja sieviete to nedarīs, viņai draudēs naudassods vai brīvības atņemšana. Kā vēstīja aģentūra Xinhua, māte bija vērsusies tiesā, jo meita pēc kāda strīda atteicās turpmāk par viņu rūpēties.
Ķīnas populācija strauji noveco, turklāt arvien izteiktāk jūtamas viena bērna politikas sekas. 2011. gada beigās Ķīnā bija ap 185 miljoniem cilvēku vecumā virs 60 gadiem, un prognozēts, ka 2050. gadā jau trešdaļa iedzīvotāju būs sirmgalvji.