Aplēses vēsta, ka līdz 2050. gadam vairāk nekā ceturtdaļa Ķīnas iedzīvotāju būs vecāki par 65 gadiem. Eksperti Ķīnas bērnu politikas maiņu skaidro ar ekonomiskiem iemesliem. «Ķīna sāk uztraukties, ka pēc 20 vai pat mazāk gadiem trūks darbspējas vecuma cilvēku,» ziņu aģentūrai AFP uzsvēra Vašingtonā bāzētā Džona L. Torntona Ķīnas centra izpētes nodaļas direktors Čens Li.
Viena bērna politika stājās spēkā septiņdesmito gadu nogalē, un to ieviesa ar mērķi iegrožot strauji augošo Ķīnas iedzīvotāju skaitu. Laukos dzīvojošie pāri drīkstēja radīt divus bērnus, ja pirmdzimtā bija meitenīte. Otrais mazulis bija atļauts arī tiem vecākiem, kas abi bijuši vienīgie bērni saviem vecākiem, taču vairums ķīniešu pāru drīkstēja radīt tikai vienu pēcnācēju.
Tiem, kas nepakļāvās likumam, draudēja bargs naudas sods, īpašuma atsavināšana vai darba zaudēšana. Cilvēktiesību organizācijas aizrādījušas, ka daļai sieviešu piespiedu kārtā veikts aborts vai sterilizācija. Tāpat daļa vecāku izvēlējušies veikt abortu, uzzinot, ka gaidāmais bērns ir meitenīte.