Izmaiņas Seimā atzinīgi novērtēja prezidente Daļa Grībauskaite, kura sarunā ar Lietuvas Radio to nodēvēja par parlamenta attīrīšanu. «Vispirms es gribētu uzsvērt, ka notiesātu likumdevēju līdzdalība valsts valdībā kaitē Lietuvas tēlam daudz vairāk nekā jebkādas izmaiņas. Attīrīšana vienmēr ir apsveicama lieta, tādēļ domāju, ka nevienas pārmaiņas nevar būt sliktākas par situāciju, kādā mēs bijām līdz šim.»
V. Gapšis paziņoja par demisiju dienu pirms tam, kad parlamentā bija paredzēts balsojums par viņa atstādināšanu no amata. Viņam neuzticību bija izteikuši 44 parlamenta deputāti. V. Gapšim vasarā piespriests 35 700 litu (7282,8 lati) naudassods par mahinācijām ar Darba partijas grāmatvedību.
Partijas līderim Viktoram Uspaskiham piespriests četru gadu cietumsods, ieslodzījums piemērots arī deputātei Vitālijai Vonžutaitei un bijušajai partijas grāmatvedei Marinai Ļutkevičienei.
Līdz ar V. Gapši par demisiju paziņoja arī Seima vicespīkers V. Ģedvils. Viņš savu lēmumu pamatoja ar V. Gapša atkāpšanos, taču neslēpa, ka plāno kļūt par Eiropas Parlamenta deputātu un eiroparlamentārieša krēsls viņu interesējot vairāk par Seima vicespīkera amatu, vēstīja Ru.Delfi.lt.
Darba partija, kurai atbilstoši valdošās koalīcijas līgumam pienākas vadošie Seima amati, par vicespīkeru gatavojas virzīt Loretu Graužinieni.