«Tas, ka esmu izvēlēta kā vienīgais dalībnieks no Eiropas Savienības, ir milzīgs pagodinājums un līdzšinējās darbības novērtējums ne tikai man personīgi, bet arī visai Latvijas bibliotekāru sabiedrībai kopumā,» atzīmē Kristīne Pabērza. «IFLA Starptautisko līderu programma ir unikāla ar to, ka tā dod iespēju «ēnot» bibliotēku nozares pasaules līmeņa līderus ne tikai vienas dienas, bet veselu divu gadu garumā. Vienlīdzīga un neierobežota piekļuve informācijai un autortiesības ir divi galvenie programmas temati, pie kuriem strādājot ceru stiprināt savas zināšanas un prasmes, kuras programmas darbības laikā un pēc tam būs noderīgas, gan vadot projektus Kultūras informācijas sistēmu centrā, gan darbojoties Latvijas Bibliotekāru biedrībā. Svarīgi arī tas, ka šī būs lieliska iespēja pastāstīt pasaulei par daudzām lietām, ko esam paveikuši un ar ko lepojamies Latvijā.»
Programmas pieteikumu atlasē tika izvēlēti kopumā deviņi dalībnieki no visas pasaules, katram dalībniekam pārstāvot noteiktu administratīvi teritoriālo reģionu. Neskaitot Latviju, vēl programmā piedalīsies pa vienam dalībniekam no ASV, Ēģiptes, Filipīnām, Senegālas, Meksikas, Kolumbijas, Serbijas un Ķīnas. Dalībnieki programmai tika atlasīti, ņemot vērā pretendentu līdzšinējo aktivitāti IFLA vai kādā no nacionālajām vai reģionālajām organizācijām, tajā skaitā viņu statusu un ietekmi šajās organizācijās. Tāpat tika vērtēta pretendentu izpratne par tematiem, kas pašreiz vai tuvākajā nākotnē varētu ietekmēt bibliotēku un informācijas pakalpojumu sektoru globālā mērogā, pretendentu zināšanas un pieredze, lai kopā ar programmas ekspertiem un mentoriem viņi varētu strādāt pie stratēģiski svarīgajiem projektiem, kā arī pretendentu spēja veidot profesionālu kontaktu tīklu, prasme domāt radoši un motivācija uz rezultātu.
Programmas ietvaros dalībnieki 2016.-2018. gadā tiksies Pasaules Bibliotēku un informācijas kongresos, kur dinamiskā un interaktīvā vidē viņiem būs tieša sadarbība ar starptautiskajiem līderiem, saziņa ar IFLA valdes locekļiem un iespēja darboties semināros un darba grupu sesijās, īpašās biznesa sanāksmēs, grupās, kas gatavos prezentācijas un ziņojumus. Darbs programmā fokusēsies uz diviem galvenajiem tematiem. Viens no tiem ir atbalsts vienlīdzīgai piekļuvei informācijai, aptverot jautājumus par nacionālo un starptautisko autortiesību reformu, interneta pārvaldību un e-kreditēšanu. Otrs skar pilnvarojumu bibliotēkām uzņemties sabiedrības pārstāvniecības funkcijas, veicinot sabiedrības attīstību un kritisko domāšanu.