Savā pieteikumā tiesai viņi apšauba arī konkursu uzvarētāju - SIA Ogres televīzija un a/s TV Latvija spēju radīt NEPLP prasībām atbilstošu saturu.
Pro100TV bija iesniedzis pieteikumus divos konkursos - gan par bērnu un jauniešu, gan informatīvi dokumentālu raidījumu veidošanu, taču palicis aiz strīpas. Kanāla īpašnieku pārstāvis Konstantīns Vederņikovs Dienai skaidro, ka NEPLP nav devis iespēju iepazīties ar savu lēmumu un sēdes protokolu, tāpēc daudzas lietas šķietot neskaidras un radot aizdomas. Viņš arī atklāja, ka Pro100TV atsaucis savu iepriekš tiesai iesniegto prasību pret SIA Vidzemes televīzija piederošo kanālu Re:TV par to, ka tam konkursa nolikumā esot radīti labvēlīgi nosacījumi: «Šobrīd uzskatām, ka liegt redzēt Re:TV nebūtu godīgi pret Latvijas skatītājiem, jo kanāls tomēr darbojas ilgu laiku un ir sevi pierādījis. Atbildība par konkursa kārtību jāuzņemas NEPLP, nevis uzņēmējam.» Jautāts, vai šāds pavērsiens nenozīmē, ka arī pārējās prasības tiesā iesniegtas emociju iespaidā un varētu būt nepamatotas, K. Vederņikovs norāda, ka par savu taisnību uzņēmums esot pārliecināts un izmantošot visas tiesiskās iespējas, lai divu konkursu rezultāti tiktu anulēti.
Jāpiebilst, ka ART aicinājusi NEPLP līdz pagaidu noregulējuma pieņemšanai neslēgt līgumus par sabiedriskā pasūtījuma satura veidošanu ar konkursā uzvarējušiem uzņēmumiem, taču tas jau daļēji izdarīts, piemēram, ar SIA Vidzemes televīzija līgums jau noslēgts. NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants norāda, ka viņa vadītā iestāde rīkojas saskaņā ar likumu, kas ļauj līgumus slēgt arī tad, ja konkursa rezultātus kāds apstrīd. Komentēt Pro100TV pretenzijas viņš atteicās, jo neesot ar tām iepazinies. ART pārstāve Ilze Cercene atklāj, ka lēmumu lūgt NEPLP neslēgt līgumus ar konkursu uzvarētājiem tiesnese pieņēmusi, lai nodrošinātu labas pārvaldības principu un taisnīgu konkursu norisi. Tas nozīmē, ka Pro100TV iesniegtā prasība pēc būtības atzīta par pamatotu un tiesa varētu likt NEPLP līdz lietas izskatīšanai apturēt lēmumu par konkursa rezultātiem.
Tikmēr visi trīs kanāli 1. janvāra rītā jau bija sākuši raidīt. Sociālajā tīklā Twitter vairāki cilvēki izteica atzinību gan par Re:TV, gan par SIA Ogres televīzija piederošajā kanālā OTV redzamo saturu, kas tiek pozicionēts kā programma «gan lieliem, gan maziem». Ir arī kritiskas atsauksmes. Rīgas TV24 saturs un koncepcija pagaidām nav mainījusies, un nav arī skaidrs, vai tas varētu notikt, jo kanāla direktors Klāvs Kalniņš aģentūrai LETA pavēstīja vien to, ka tuvākajos plānos ir skatītāju informēšana par kanāla piedāvājumu.
Līdz janvāra vidum nevienam no trim bezmaksas virszemes apraidē vietas ieņēmušajiem kanāliem nav pienākuma programmā iekļaut sabiedriskā pasūtījuma ietvaros veidotus raidījumus. Paredzēts, ka ikviens kanāls par tiem no valsts budžeta saņems 348,6 tūkstošus eiro gadā, ieskaitot PVN. Arī minētā summa kanālu vadībai tiks pārskaitīta nevis uzreiz, bet pa mēnešiem, balstoties uz iesniegtajiem aktiem par pārraidīto raidījumu skaitu un saturu, ko vērtēs NEPLP. Pirmās divas nedēļas komersantiem jānodrošina tikai savu programmu koncepcijai atbilstoša satura pārraidīšana. Jāpiebilst, ka visa par sabiedriskā pasūtījuma raidījumu veidošanu saņemtā atlīdzība katram kanālam būs jāsamaksā va/s Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs par apraidi.
Jau vēstīts, ka pārmaiņas bezmaksas apraidē notikušas tāpēc, ka zviedru mediju koncerns Modern Times Group septembrī pieņēma lēmumu tam piederošās programmas TV3 un LNT no šā gada raidīt tikai maksas platformās.