Tas liek domāt, ka politikas analītiķi, iespējams, nekļūdās un Lietuvas piena blokādes galvenie iemesli tomēr ir politiski. Diena jau rakstīja, ka Krievijas rīcība, visticamāk, saistīta ar Lietuvas aktīvo atbalstu vairāku postpadomju valstu ciešākai sadarbībai ar Eiropas Savienību, kuras prezidējošā valsts pašlaik ir tieši Lietuva.
PVD ģenerāldirektors Māris Balodis teic, ka antibiotikas piena produktos nav pieļaujamas, un min, ka šogad pārbaudēs pārkāpumi nav fiksēti. «Patērētāji var lietot gan Latvijas, gan Lietuvas produktus,» uzsver M. Balodis un atzīst, ka pārbaužu ņemšana no Lietuvas piena produktiem ir izņēmums, jo pārbaudes un paraugu ņemšana notiek paralēli plānam, kas atkarīgs no piešķirtā finansējuma. «Pārsvarā ņemam tās analīzes, kas nepieciešamas, lai Latvijas produkti varētu tikt eksportēti gan Eiropas kopējā tirgū, gan uz citām valstīm. Ja gribam pārbaudīt ievestos produktus, laboratorijām jābūt apjomīgākām. Nākamā gada budžetā PVD papildus piešķirti līdzekļi tieši laboratorijas attīstībai, ko mēs izmantosim programmas paplašināšanai.»
PVD ģenerāldirektors gan mierina, ka arī nākotnē patērētājiem nevajadzētu satraukties, jo piena produktu uzraudzība un kontrole ir stingra. Viņš arī min, ka kvalitatīvs piens un tā produkti ir gan zemnieku, gan ražotāju atbildība. Ja piens neatbilst prasībām, tiek piemērotas sankcijas un var sākt tiesvedību. «Divas reizes mēnesī PVD veic pārbaudes fermās, kur arī ražošanas uzņēmumi veic pārbaudes.»