Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 18. novembris
Doloresa, Aleksandrs, Brīve

Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz sarunu par psihodēlijas fenomenu mūzikā

Ceturtdien, 16. maijā, plkst. 18.30 Laikmetīgās mākslas centra bibliotēkā norisināsies sarunu vakars Psihodēlijas stīgas mūzikā un mākslā par psihodēlijas fenomena pirmsākumiem, spilgtākajiem pārstāvjiem un saikni ar mūsdienu mūziku, informēja centra pārstāve Elza Zīda.

Psihodēlija – no seno grieķu valodas burtiskā tulkojuma "prāta manifestācija" – parasti saistāma ar pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem un Lielbritāniju, kad Anglijā, ASV un citur pasaulē plauka "puķu bērnu" kultūra. Psihodēlija mūzikā un mākslā ieplūda drosmīgiem, tomēr maigiem krāsu un skaņu izvirdumiem, pārkāpjot apziņas robežas un meklējot Epikūra dārzu vēsajā, atombumbas draudu ēnotajā pasaulē. 

Tomēr mūsdienās, kad aukstā kara stindzinošā elpa nav vairs jūtama uz kakla, hipiju bērnu kultūra ar psihodēliskajiem sapņiem nav mirusi, bet gan pieņēmusi citu formu, rotaļīgi spēlējoties ar sistēmu un vispārpieņemto iekārtu. Kādas psihodēlijas stīgas atskan modernajā pasaulē? Ko "puķu bērni" ir atstājuši mantojumā mums? 

Diskusiju par šo tēmu vadīs mūziķis Rihards Adovičs, Rīgas Doma kora skolas skolotājs, kas savu brīvo laiku velta mūzikas pētīšanai. R. Adovičs ir ieguvis maģistra grādu matemātikā Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē, paralēli attīstot sevi arī mūzikā un spēlējot tādās grupās kā Blind Fox, The Peace Street Duo, Smoking Caterpillars, Gadījuma Sakari un Medieval Child

Dalība sarunu vakarā – bezmaksas; vietu skaits – ierobežots

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Modes muzeja jaunā izstāde Auksti

Izstāde veltīta rudens un ziemas sezonas apģērbiem un aksesuāriem un aicina iepazīt virsdrēbju vēsturi, kā arī aizdomāties par klimata saikni ar apģērbu, ko valkājam.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja