Sarkofāgu iesvētīs arhibīskaps J.Vanags, svinīgo uzrunu teiks Kurzemes bruņniecības pārstāvis barons Oto fon Grothuss. Šādi noslēgsies viens no Rundāles pils muzeja ekspozīcijas Kurzemes hercogu kapenes sarkofāgu restaurācijas projektiem, kuru finansiāli atbalsta Kurzemes Bruņniecības fonds.
Hercogiene Anna apbedīta alvas sarkofāgā, kas pēc pamatformas – seššķautņu prizma – atgādina hercoga Gotharda sarkofāgu. Rokturu piestiprinājumu vietās ir lauvu galvu ciļņi, un sarkofāga šķautnes, rotātas ar ažūrām lapu joslām. Uz vāka gravēta Jēzus Kristus Augšāmcelšanās aina; zem tās teksts latīņu valodā, kurā aprakstīta hercogienes Annas izcelsme un dzīves gājums. Sarkofāga sānos Meklenburgas, Pomerānijas-Volgastes, Brandenburgas un Dānijas ģerboņi.
Sarkofāga restaurācijas darbus veikuši restauratori Arvis Druviņš, Jānis Līdaka un IRU Rokajs, muzeja Zinātniskās restaurācijas nodaļas vadītājas Ainas Balodes vadībā. Zinātniskās restaurācijas nodaļas vadītāja A.Balode stāsta: "Sarkofāga restaurācija bija pietiekoši sarežģīts process, kas tika veikts trijos posmos – tehniskā restaurācija, zudušo detaļu rekonstrukcija un atliešana alvā un metāla virsmu tīrīšana, bet restauratori veiksmīgi ar to tikuši galā."
Stāstot par zudušo detaļu rekonstrukciju un atliešanu, IRU Rokajs vadītājs Gunārs Grīnfelds atklāja, ka "sarežģītākais, bet vienlaikus interesantākais process bija vēsturisko materiālu izpēte, lai pēc iespējas autentiskāk varētu izveidot trūkstošā dekoratīvā balsta – kājas projektu, pēc kura alvā tika atlieti kopumā seši šādi balsti".
Restaurēto sarkofāgu un pārējo ekspozīciju iespējams aplūkot līdz Kurzemes hercogu kapeņu apskates sezonas beigām - 31. oktobrim.