Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Konkursā Latgolys prozys skaitejumi 2020 uzvar tekstilmāksliniece un rakstniece Annele Slišāne

Literāro prozas tekstu konkursā Latgolas prozys skaitejumi 2020 noskaidrota uzvarētāja - tekstilmāksliniece un rakstniece Annele Slišāne. Konkursā viņa lasīja īsstāstus Tuoraga kule, Ai tuoraga tortu gostūs un Vilcīnā. Viņa arī piedalīsies starptautiskajā literatūras festivālā Prozas lasījumi 2020, kur pirmo reizi festivāla autoru vidū būs arī labākais Latgales prozas autors, informēja konkursa rīkotāji.

Latgales reģiona autoru prozas tekstu konkurss šogad tika izsludināts pirmo reizi, to organizēja biedrība LgSC. Darbu vērtēšana notika divās kārtās. Pirmajā kārtā žūrija aizklāti vērtēja visus iesūtītos tekstus, izvēloties labākos dalībai otrajā kārtā. Pandēmijas ierobežojumu dēļ otrā kārta nenotika klātienē, kā sākumā bija iecerēts, bet autori savus tekstus lasīja kameras priekšā Rēzeknē. Žūrija noskatījās tekstu lasījumus video un izvēlējās uzvarētāju.

Autori tika aicināti konkursā iesūtīt līdz šim nepublicētūs tekstus latgaliešu rakstu valodā vai latviešu literārajā valodā. Darbi tika vērtēti, izceļot ne tikai teksta valodu, bet arī literārā teksta kvalitāti un piederību Latgales kultūrtelpai. Konkursa pieteikumus vērtēja literatūrzinātniece un Austrumlatvijas literārās akadēmijas vadītāja Maija Burima, rakstniece Laima Kota, dzejniece Anna Rancāne un  literatūrzinātniece un dzejniece Iveta Ratinīka.

Rakstniece Laima Kota, rezumējot savu pieredzi, saka: "Itymus laikūs byut rakstnīkam - tur dūmuot vajag, lai kū tik napraktisku dareitu ai prīku! :) Vysim autorim - sirsneigs paļdis! Laseišana ci stuostu skaiteišana beja cīši interesnuo līta, nu tīsas prīceigi, ka ir jauni autori, kuri cer ai vuordu puormaineit pasauli."

Konkursa uzvarētājas lasījums video:

Rakstniecei Annelei Slišānei nākamā gada sākumā iznāks prozas grāmata Tuoraga stuosti. Konkursā atzinību guva autores iesniegtais īsstāstu cikls no šīs grāmatas manuskripta.

Jaunajā grāmatā Tuoraga stuosti apkopoti stāsti par biezpienu, reizē - par sievietēm mūsdienu sabiedrībā. Autore saka: "Tuorags kuo metamorfoze. Stuosti par izaugšonu. Par cylvaka izaugšonu, izaugšonu caur vusuom suopiem un puorbaudejumīm. Par izaugšonu par cylvaku. Par sīvīti."

Slišānes iepriekšējā grāmata un tekstilmākslas projekts 100 deči Latvijai bija dāvana Latvijas 100. dzimšanas dienā. Simtgadīgās stellēs Latgalē un Rīgā noaustie deči tika izstādīti daudzās vietās Latvijā un piesaistīja uzmanību ar dziļi personīgajā pieredzē sakņotiem aužot pierakstītiem stāstiem, kas apkopoti grāmatā. Tajā pašā gadā autore ieguva latgaliešu kultūras gada balvu Boņuks par tekstilmākslas un literatūras projektu #100dečiLatvijai.

Konkursa norisi atbalstīja SIA Zeize. Uzvarētāja saņems uzņēmuma sagatavoto dāvanu karti pakalpojumu vai preču saņemšanai salonā DekoPrint Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 112. Konkursa video izveidoti ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu projektā Digitālā Latgale portālā lakuga.lv.

Konkursa organizatori biedrība LgSC apvieno cilvēkus, kam ir svarīgi saglabāt un attīstīt Latgales un latgalisko kultūrtelpu, latgaliešu valodu. Biedrība vienmēr ir centusies vispirms atbalstīt jaunos latgaliešu autorus un izdot kvalitatīvu literatūru, uzmanību pievēršot jauniešu auditorijai.

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja