Izstāde ataino dzejnieka Olafa Gūtmaņa deviņas ekspedīcijas uz Sibīriju, kurās viņš devās medībās un zvejā, vienlaikus iepazīstot un dokumentējot šo savdabīgo zemi. Fotogrāfijās iemūžināta gan Sibīrijas dabas pirmatnība, gan tās stāsti.
Izstāde aicina skatītājus ieskatīties Sibīrijas ainavās un caur fotogrāfiju prizmu sajust vēsturisko mantojumu, kas saistās ar Latvijas tautas sāpīgajām lappusēm. Attēlos iemūžināti ne tikai dabas vaibsti, bet arī klusie stāsti, kas vēstī par izsūtīto latviešu ikdienu, izturību un cerībām.
Sibīrija – plaša, mežonīga un skaudra zeme. Tās ainavas glabā neskaitāmus stāstus par izturību, zaudējumiem un cerībām. Fotogrāfiju izstāde Sibīrijas pirmatnības apmātais veidota kā vizuāls ceļojums pa vietām, kas reiz kļuva par piespiedu mājvietu tūkstošiem latviešu. Šajos attēlos Sibīrija nav tikai skarbā zeme – tā ir arī dzīva, elpojoša pasaule, kurā daba plaukst ar neapturamu spēku. Šīs fotogrāfijas ir tilts starp pagātni un tagadni – starp personīgo un vēsturisko, starp zaudējumu un skaistumu.