«Prieks, ka mākslinieks Andris Vītoliņš ir atgriezies Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē. Andris Vītoliņš vienmēr uzrunā ar savām krāsām; darbi ir daudzšķautņaini, dzīvi, ekspresīvi un ar ritma sajūtu,» izstādes atklāšanā teica Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.
Arī Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns pauda prieku un pateicību: «Prieks, ka Andris Vītoliņš Liepājā ar pilna mēroga izstādi ir atgriezies tieši Liepājas 400 gadu jubilejas gadā.»
Noslēdzot izstādes atklāšanas svinīgo daļu, mākslinieks aicināja doties ekskursijā, kurā varēja uzzināt ne tikai par gleznošanas praktiskajiem un tehniskajiem aspektiem, bet arī mākslas darbu filozofisko nostādi, to stāstiem – to, kas mīt aiz varenības.
Izstādē Liepājas muzejā mākslinieks A. Vītoliņš mudina aizdomāties par divdesmit pirmā gadsimta digitālajiem rīkiem un sistēmām, kas arvien vairāk sāk aizvietot cilvēka domas pārākumu. No vienas puses tās ir sistēmas, kurām mēs uzticamies, kas ievieš kārtību un ērtības, bet no otras, māksliniekprāt, – tajās slēpjas arī draudi cilvēces patstāvībai un izdzīvošanai.
Veidojot izstādi Andris Vītoliņš uzdeva vairākus jautājumus: Kurš patiesībā stāv aiz šīs varas? Kas vada sistēmu? Un cik ilgi mēs spēsim samierināties ar to, ka sabiedrības kopējais intelekta līmenis pakāpeniski degradējas?
Mākslinieks uzskata, ka mūsdienu digitālie mediji un tehnoloģijas agresīvi sadrumstalo mūsu uztveri. «Šajā laikmetā spēja redzēt lielo ainu kļūst par izdzīvošanas prasmi – gan individuālā, gan sabiedrības līmenī. Bet vai mēs vēl saprotam – kas stāv aiz šīs varenības? Kas velk aiz kulisēm neredzamos diedziņus?» jautā mākslinieks.