Mazā ērgļa ligzdā, kas atrodas Mētrienas apkaimē un kurā ērgļu ģimeni var vērot tiešraidē, jau ir izdētas divas olas. Ja abas olas būs veselas un perēšana notiks veiksmīgi, iespējams, pirmo ērglēnu izšķiļamies tiešraides vērotāji varēs redzēt jūnija sākumā.
Skatītāji tiešraidē var vērot, kā mazā ērgļa ģimenē mātīte perē olas, kā tēviņš, par viņu rūpēdamies, nes mātītei resnas peles, kā arī to, kā ērgļa māte ik pa laikam perēšanā ietur pauzi – pieceļas un kārtīgi izstaipās. Ērgļus visvienkāršāk atšķirt pēc apspalvojuma krāsas – mātīte ir tumšāka, savukārt tēviņš – gaišāks.
"Pie ligzdas uzstādītajai kamerai ir laba skaņa – variet klausīties putnu balsis, īpaši no rīta – tad dzirdams rubeņu riests, zosis, dzērves," pastāstīja Uģis Bergmanis, uzņēmuma Latvijas valsts meži (LVM) putnu eksperts. Ērglene esot visai runātīga – proti, daudz ķērcot. Eksperts pastāstīja, ka otrdien ērglis mātītei sagādājis rekordlielu barības daudzumu – proti, atnesot deviņas peles, kuras zinātniski saucamas par strupastēm. "Tas ir labs rādītājs, kas nozīmē, ka ērgļiem ir daudz barības," sacīja U.Bergmanis.
Šāda ērgļu privātās dzīves novērošana palīdz iegūt detalizētu informāciju par to, ko putni ēd ligzdošanas periodā, kā arī palīdz izprast un pamatot tādu biotopu aizsardzību, kas nepieciešami ērgļa barošanai. Ja ērgļu ģimenei izšķilsies mazuļi, videonovērošanas rezultātā tiks iegūta vērtīga informācija par mazā ērgļa barību ligzdošanas periodā.
Tā kā olu perēšana vidēji ilgst 39 – 42 dienas un pirmā ola ligzdā tika izdēta 1.maijā, tad no 9. līdz 15.jūnijam, ja viss norisināsies veiksmīgi, var sagaidīt izšķiļamies pirmo ērgļu mazuli, pastāstīja U.Bergmanis.
Īpaši aizsargājamās mazās ērgļu sugas barības izpēti šogad veic LVM sadarbībā ar Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti, vides apsaimniekošanas apvienību Medņuriests, uzņēmumu Uniparks un Vācijas Savvaļas dzīvnieku aizsardzības fondu.