Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
No 21. līdz 23. februārim piemērots laiks sēt vasaras puķes dēstu audzēšanai. Ar spraudeņiem var pavairot tādas puķes kā pelargonijas u. c. Arī telpaugus – gan mēslot, gan laistīt, gan mazgāt vai vismaz apsmidzināt, it sevišķi, ja gaiss ir sauss un telpā izteikti silts.
Lapu dārzeņu kopšana
24. februārī sējiet mikrozaļumus, garšaugus, salātus, rukolu un spinātus uz palodzēm un apkurināmās siltumnīcās. Stādiet sīpolus lociņu ražai lēzenos puķpodos. Ja februārī esat pasteigušies ar sēšanas darbiem, šis datums ir labs, lai piķētu un pārstādītu sadīgušos augus.
Augļu koku un ogulāju kopšana
25. un 26. februārī, ja ārā ir pietiekami silts un saulains laiks, gaisa temperatūra nav zemāka par -10 grādiem, var jau veidot augļu koku vainagus, izgriezt vecos zarus, retināt ābeles un ogulājus – upenes, jāņogas un ērkšķogas. Šajās dienās dēstu audzēšanai sējiet arī tos dārzeņus, kuru augļu daļu baudīsiet vasarā, piemēram, tomātus, baklažānus, paprikas un arī fizāļus. Varat atjaunot kaļķojumu augļu kociņiem un apkopt brūces mizā. Jāparūpējas arī par izgriezto un nozāģēto zaru vietām, apstrādājot tās ar speciāliem līdzekļiem, lai izvairītos no dažādu kaitīgu mikroorganismu iekļūšanas koksnē.
Sakņu dārzeņu kopšana
27. un 28. februārī apkurināmā siltumnīcā varat sēt redīsus un agros burkānus, arī selerijas un kolrābjus dēstu audzēšanai. Šajos datumos sagatavojiet augsni, gādājiet substrātu sēšanai un plānojiet pavasara darbus dārzā. Pārskatiet sēklu krājumus, pārbaudiet sēklu dīgtspēju. Zemu dīgstpēju bieži vien uzrāda sēklas, kas ilgstoši un nepareizi uzglabātas.