Augļu koku un ogulāju kopšana
14. un 15. martā varat apgriezt zarus, veidot koku vainagus, apkopt brūces, atjaunot balstus, žodziņus u. tml. augļu kokiem un krūmiem. Noņemt aizsargmateriālus, kuri ziemā bija izvietoti, lai pasargātu mizu no bojājumiem.
Grābiet lapas, salasiet un iznīciniet mumificējušos auglīšus. Atcerieties tos nemest kompostā, jo tajos var būt pārziemojušas slimības un kaitēkļi. Ja gribat pasteidzināt pavasara atnākšanu, varat nogriezt kādu plūmes vai ķirša zariņu un ielikt vāzē izplaucēt ziediņus. Sējiet papriku un tomātus dēstu audzēšanai.
Sakņu dārzeņu kopšana
16. un 17. martā apkurināmā siltumnīcā sējiet redīsus. Sagatavojiet augsni stādīšanas darbiem. Plānojiet pavasara darbus dārzā, iegādājieties sēklas, nepieciešamos darbarīkus, materiālus dobju, lecekšu, siltumnīcu izveidei. Remontējiet, atjaunojiet, uzlabojiet, kas nu dārzā nepieciešams.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
18. un 19. martā sējiet vasarā ziedošas puķes, veidojiet pavasara puķu stādījumus, ja zeme atkususi, varat pārstādīt sniegpulkstenītes, novākt vecos ziedus, lakstus un citas atliekas ziemcietēm, apgriezt graudzāles, sakopt un iztīrīt dekoratīvo augu dobes. Šajās dienās darbojieties arī ar telpaugu apkopšanu, pārstādīšanu, mēslošanu. Varat arī apgriezt telpaugus, apsakņot spraudeņus.
Lapu dārzeņu kopšana
20. martā sējiet garšaugus, mikrozaļumus, stādiet sīpolus lociņu ražas audzēšanai, iesējiet kastē vai puķupodā salātus, spinātus – tos varat audzēt arī telpās uz palodzēm.