Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Krievija

Krievija vaino čehu medijus viltus ziņu izplatīšanā © DIENA(29)

Pēc Prāgas lēmuma aizvākt Padomju Savienības Otrā pasaules kara laika ģenerāļa statuju pēdējos mēnešos ievērojami pasliktinājušās Krievijas un Čehijas attiecības. Čehu mediji vēsta par iespējamu plānotu galvaspilsētas amatpersonu slepkavību un kiberuzbrukumu sēriju. Savukārt Kremlis sev ierastā manierē noliedz visas apsūdzības un apvaino medijus viltus ziņu izplatīšanā.

Krievijā izmanto Covid-19, aicinot balsot par konstitūcijas grozījumiem © DIENA(8)

Koronavīrusa izplatīšanās apturēšanai noteikto ierobežojumu dēļ Krievijas prezidents Vladimirs Putins bijis spiests uz nenoteiktu laiku atlikt 22. aprīlī paredzēto tautas balsojumu par grozījumiem valsts konstitūcijā, kas teorētiski viņam ļautu ieņemt prezidenta amatu līdz pat 2036. gadam. Tas izjaucis Kremļa stratēģiskos plānus veltīt visu uzmanību konstitūcijas grozījumu popularizēšanai. Taču tie nav atmesti. Krievijas vēlētājus par nepieciešamību atbalstīt konstitūcijas grozījumus regulāri uzrunā reklāmas valsts televīzijas kanālos, interneta medijos un ielās. Tagad Kremlis spēris vēl vienu soli tālāk. Pilsētu un reģionālo valdību mājaslapās izplatīti video, kuros sekmīga cīņa pret epidēmijām tiek saistīta ar konstitūcijas grozījumu atbalstīšanu, vēsta Newsru.com.

Putins pārceļ 9.maija parādi Maskavā(48)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņoja, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ tiek pārcelti visi masu pasākumi par godu 75.gadadienai kopš uzvaras Otrajā pasaules karā, tostarp 9.maija parāde Maskavas Sarkanajā laukumā.

Krievijā paātrinās Covid-19 izplatība © DIENA(37)

Par spīti federālās valdības un reģionu noteiktajiem ierobežojumiem, Krievijai nav izdevies nobremzēt jaunā koronavīrusa izplatību. Tieši pretēji – inficēto skaits ar katru dienu aizvien vairāk pieaug.

Krievu impērisko kustību atzīst par teroristisku © DIENA(16)

Amerikas Savienoto Valstu valdība par teroristisku organizāciju atzinusi Krievijā bāzēto ultranacionālistisko organizāciju Krievu impēriskā kustība (RID). Šī ir pirmā reize, kad ASV par teroristisku atzīst baltās rases pārākumu sludinošu organizāciju, vēsta RFE/RL.org.

Ierobežojumi Krievijā – vāji koordinēti © DIENA(24)

Lai cīnītos ar jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izplatību, šonedēļ Maskavas paraugam pēc valdības mudinājuma sekoja arī citas Krievijas pašvaldības un ieviesa virkni dažādu pārvietošanās un ceļošanas aizliegumu.

Maskavas iedzīvotājiem noteikts pašizolācijas režīms

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, visiem Maskavas iedzīvotājiem no pirmdienas jāuzturas mājās pašizolācijā, un Krievijas premjerministrs Mihails Mišustins lūdzis reģionālās varasiestādes noteikt līdzīgus ierobežojumus.