Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mūzika

Pārcelta itāļu grupas XY Quartet uzstāšanās Art of Riga Jazz(1)

Koronavīrusa izplatības dēļ uz šobrīd nenoteiktu laiku pārcelta itāļu jaunā džeza apvienības XY Quartet Eiropas tūre, kā rezultātā saksofonista Nicola Fazzini un basista Alessandro Fedrigo vadītā grupa neuzstāsies arī 31. oktobrī koncertsērijā Art of Riga Jazz Latvijas Radio 1. studijā, informēja koncerta rīkotāji.

Senais un jaunais kā sniegs un ūdens. Pasaules mūzikas festivāls Porta svin 20 gadu jubileju © DIENA

Pasaules mūzikas festivāls Porta savu 20. jubileju šogad var svinēt diemžēl ar vienu pašu, toties aizraujošu koncertu. Tas notiks pēdējos gados jau ierastā muzikāli intīmā un pasaules kultūras elpas pilnā gaisotnē mūzikas namā Daile 24. oktobrī plkst. 18.00 – kopā ar Latvijas mūziķiem muzicēs Igaunijas kulta duets Puuluup un somu multiinstrumentāliste un dziedātāja Maija Kauhanena. Pasākumam varēs arī pieslēgties tiešraidē festivāla mājaslapā, kā arī Facebook. Viesmūziķu meistarklases 23. oktobrī notiks tiešsaistē.

Koncertzālē Cēsis Sinfonietta Rīga atskaņos Kīta Emersona un Uģa Prauliņa simforoku

Sestdien, 24. oktobrī, Koncertzālē Cēsis gaidāms Sinfonietta Rīga koncerts, kurā skanēs komponistu – robežpārkāpēju mūzika. Grupas Dagamba dalībnieka pianista Daiņa Teņa izpildījumā skanēs britu progresīvā roka leģendas Kīta Emersona Pirmais klavierkoncerts un tam līdzās – Platona Buravicka parafrāze par Emersona un viņa domubiedru daiļradi. Koncerta programmu vainagos Uģa Prauliņa jaundarba Elements pasaules pirmatskaņojums.

Festivālam Arēna jau 19 gadu svars © DIENA

Deviņpadsmit gadu vecumā ikviens vēlas un ir gatavs saklausīt nākotni. Jaunās mūzikas festivālam Arēna tā ir gan definīcija, gan sasniegtā vecuma slieksnis, gan arī jauns izaicinājums. Tādēļ vien vērts piefiksēt Arēnu rudens kultūras kalendārā, rezervējot klātbūtni festivāla koncertos no 24. oktobra līdz 7. novembrim.

Aija Andrejeva un Very Cool People izveidojuši Dženisai Džoplinai veltītu koncertprogrammu(2)

Leģendārajai Dženisai Džoplinai veltītu programmu dziedātāja Aija Andrejeva un džezfanka grupa Very Cool People pirmizrādīja šovasar improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivālā Rīgas ritmi. Tagad šī programma paplašināta arī līdz Džimija Hendriksa un Džima Morisona daiļrades apvāršņiem un šādā versijā tiks pirmizrādīta 6. novembrī Valmieras kultūras centrā, informēja grupas pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.