Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +13 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 6. oktobris
Monika, Zilga, Zilgma

Zemenes

Vai zemenes tiešām var saēsties visam gadam?

Atceries kaut kur dzirdēto, ka, saēdoties zemenes, vitamīnus var uzņemt uzņemti visam gadam un slimības, kā likts, atkāpsies? Apgalvojums, protams, ir pārspīlēts, taču neatņem košajai ogai tās popularitāti un īpašo statusu.

Ražu var nosargāt

Dažos dārzos vēl tikai zied, šur tur jau sārtojas ogas, bet tiem, kas audzēja zem plēves, ogas jau kāpj groziņos – lai vai kā, zemeņu ražas laiks strauji tuvojas. Taču tās kāro ne tikai dārza saimnieks, bet arī citi radījumi, kā arī šīs gardās ogas mēdz apdraudēt slimības un puve, tāpēc jāparūpējas savlaicīgi, lai zemenes neaiziet bojā.

Jāsakopj zemeņu dobes!

Ja jūsu dārzā neaug vēlās vai remontantās zemenes, kas ražo vairākas reizes sezonas laikā, visticamāk, ogu ražas laiks ir garām, taču darbus zemeņu dobē nevajag atlikt līdz rudenim – kad ogas apēstas, laiks apčubināt dēstus!

Asociācija: Sausuma dēļ vietējās zemenes šogad dārgākas nekā pērn

Latvijas zemeņu audzētāju cerības uz labu zemeņu ražu šogad sauso laika apstākļu dēļ nav attaisnojušās, un tā kā laika apstākļi negatīvi ietekmējuši audzētājus arī citās tuvējās valstīs, vietējās zemenes šogad maksā vairāk nekā pērn, aģentūrai LETA atzina Latvijas Augļkopības asociācijas (LAA) pārstāve Renāte Kajaka.

Pirmo vietējo zemeņu cenas Centrāltirgū šobrīd ap 15 eiro par kilogramu

Latvijā audzētas zemenes Rīgas Centrāltirgū maksā 15 eiro par kilogramu, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas Centrāltirgus (RCT) Mārketinga un komunikācijas daļas vadītājs Aleksandrs Šuņins. Viņš teica, ka Centrāltirgū agrās Latvijas zemenes parādījās pirms apmēram nedēļas, un pašlaik to cena ir 15 eiro par kilogramu. Pēc viņa teiktā, Centrāltirgū pieejamas arī poļu un grieķu zemenes, kuru cenas ir, sākot no cenas virs eiro līdz trīs eiro par kilogramu.

Latvijā audzētās zemenes Centrāltirgū maksā 2,90-4 eiro kilogramā

Rīgas Centrāltirgū Latvijā audzētās zemenes patlaban maksā no 2,90 līdz četriem eiro kilogramā, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas centrāltirgus (RCT) Mārketinga un komunikāciju daļas projektu vadītājs Ivars Jakovels.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide