Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +12 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 5. jūnijs
Margots, Igors, Ingvars

Valdības deklarācija

Publiskota jauno valdību veidojošo politisko spēku izstrādātā valdības deklarācija

Jauno valdību veidojošie politiskie spēki – Jaunā Vienotība, Apvienotais saraksts un Nacionālā apvienība – ir pabeiguši darbu pie valdības veidošanas dokumentiem: valdības deklarācijas, sadarbības līguma un fiskālās disciplīnas līguma. Plānots, ka jauno valdību veidojošie politiskie spēki līgumus par valdības izveidošanu parakstīs trešdien, 14. decembrī, plkst. 9, Saeimā, informē premjera Krišjāņa Kariņa preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Interpretācijas riski

Nevainīguma prezumpcija, manuprāt, piemērojama arī amatpersonām un valsts struktūrām – kamēr nav pierādījumu par pretējo, es kā labticīgs pilsonis pieņemu, ka kādu paziņojumu vai lēmumu motivācija ir sabiedrības intereses.

Kučinskis izbrāķējis ministriju iesniegtos rīcības plānus

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) nav apmierināts ar ministriju iesniegtajiem nozaru rīcības plāniem un uzdevis tos pārstrādāt, aģentūra LETA uzzināja Ministru kabinetā.Nākamajā nedēļā, 7.aprīlī, bija paredzēta valdības tikšanās ar sociālajiem partneriem, lai apspriestu rīcības plānu, tomēr premjers šo tikšanos ir atcēlis, jo ministrijas nav izpildījušas uzdoto uzdevumu.

Obligātā veselības apdrošināšana bez aprisēm, bet prioritāte

Topošās Māra Kučinska (ZZS) valdības deklarācijā ierakstīts: "Izstrādāsim obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas modeli, nosakot veselības obligāto iemaksu bāzes avotu un likmes apmēru." Tas nav nekas jauns, un par to jau runā vairākus gadus. Tagad, ierindojot šo uzdevumu prioritāšu skaitā, paveras lielāka cerība, ka kaut kas lietas labā arī tiks darīts. Tomēr konkrētības joprojām nav, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Topošā valdība sola izglītības reformas un ekonomikas stiprināšanu. Deklarācijas pilns teksts

Aģentūra LETA publicē Māra Kučinska (ZZS) topošās valdības deklarācijas projekta pilnu tekstu, kas tiktu mainīts vien tādā gadījumā, ja sadarbības partneri norādītu uz kādu kļūdainu formulējumu. Kučinska valdības deklarāciju plānots parakstīt 11.februārī.Deklarācija par Māra Kučinska vadītā Ministru kabineta iecerēto darbībuIevadsZaļo un zemnieku savienība, Vienotība un Nacionālā apvienība Visu Latvijai! - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK ir vienojušās izveidot valdību, kura orientēsies uz ekonomiskās aktivitātes, nodarbinātības un produktivitātes straujāku izaugsmi.

Koalīcijas pārstāvji vienojas par valdības deklarāciju un koalīcijas līgumu

Koalīcijas pārstāvji pirmdien vienojušies par topošās valdības deklarācijas un koalīcijas sadarbības līguma saturu, pirmdien žurnālistiem pavēstīja premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS).Par valdības prioritātēm noteiktas tautsaimniecības stiprināšana, reformas izglītībā un zinātnē, reformas veselības aprūpē, valsts drošība un nacionālā identitāte, demogrāfiskās situācijas uzlabošana, kā arī ģimenes dzīves kvalitātes celšana un sociālais nodrošinājums.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide