Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -5 °C
Apmācies
Otrdiena, 6. decembris
Niklāvs, Niks, Nikolajs, Nikola

Rīgas Tehniskā universitāte

Sākas cīņa par godalgotām vietām šaha festivālā RTU Open 2022

Ar Lietuvas olimpiskās izlases dalībnieka Tomas Laurušas uzvaru ātrspēles un ātrā šaha turnīrā sācies viens no Ziemeļeiropas lielākajiem šaha notikumiem RTU Open 2022, kas starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā līdz 21. augustam pulcēs šaha lielmeistarus, jaunos talantus un entuziastus.

Izmodelēt bioekonomikas attīstību

Lai rastu optimālāko risinājumu starp Eiropas Zaļā kursa mērķu sasniegšanu un pievienotās vērtības paaugstināšu Latvijai būtiskajā lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) zinātnieki veido sistēmdinamikas modeli. Tas palīdzēs politikas veidotājiem izstrādāt rīcībpolitikas, kas vērstas uz klimatam draudzīgu un ilgtspējīgu resursu izmantošanu, bet nozares uzņēmumiem izvērtēt biznesa ieceru potenciālu.

RTU palīdz skeletona izlasei sagatavot kamanu slieces šī gada sacensībām

Pirms Pasaules kausa (PK) posmiem skeletonā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē veikti skeletona slieču cietības un ģeometrijas mērījumi. Pareizi sagatavotas slieces ir būtisks priekšnoteikums, lai sportisti sacensībās uzrādītu pēc iespējas augstākus rezultātus, informē universitātē.

RTU rektora vietnieks neizprot, kāpēc tikai medicīnas ārvalstu studentiem praktiskā daļa varēs notikt klātienē

Nav saprotams, kāpēc medicīnas ārvalstu studentiem praktiskā daļa varēs notikt klātienē, bet inženierzinātnēs, kur darbs laboratorijās ir tikpat svarīgs, tas nav atļauts, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igors Tipāns.

RTU lekcijas līdz oktobra beigām notiks attālināti

Pamatojoties uz pieaugošo saslimstību ar Covid-19 un epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos valstī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 8.oktobra līdz 31.oktobrim lekcijas notiks attālināti, liecina universitātes rektora Leonīda Ribicka otrdien izdotais rīkojums.

RTU gatava jauno mācību semestri sākt attālinātā režīmā

Ja būs nepieciešams, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir gatava jauno mācību semestri sākt attālinātā režīmā, klātienē organizējot daļu laboratorijas darbu, apgalvoja RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta direktors Igors Tipāns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide