Zemūdenes dronu varēs izmantot dažādu ūdenstilpju apsekošanai, meklēšanas darbiem, būvobjektu uzraudzībai, piesārņojuma konstatēšanai, kā arī pazudušu cilvēku meklēšanai, drona pielietošanas funkcijas uzskaitīja RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes students Kārlis Bērziņš.
Tas ir veidots speciāli Latvijas un Baltijas apstākļiem, kur ūdenstilpnēs ir slikta redzamība. Drons aprīkots ar kameru, kas nodrošina augstas izšķirtspējas reāllaika datus, un dažādiem sensoriem, kuri nosaka drona atrašanās vietu, kustību, kā arī mēra dziļumu.
Turpinot uzlabot zemūdens drona funkcionalitāti, studenti plāno attīstīt attēlu uzlabošanas tehnoloģiju un zemūdens vadību. Šobrīd tā vadība notiek ar kontroliera palīdzību, bet nākotnē plānots to padarīt par autonomu peldlīdzekli, atklāja universitātē.
"Mūsu mērķis tagad ir veidot ūdens risinājumu komūnu, kur mēs varētu dalīties ar pieredzi un informāciju par dažādām ūdens tehnoloģijām, būvēt zinātību Latvijā un attīstīt industriju," tā par nākotnes iecerēm pauda Bērziņš.
Zemūdens drona komercializācijai pērn izveidots jaunuzņēmums "SUBmerge Baltic".