Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +28 °C
Daļēji saulains
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

Pierobeža

Pierobežā ļaudis ir apmierināti ar dzīvi

Elīnu tandēms, fotogrāfe Elīna Kursīte un publiciste Elīna Kolāte, šovasar apbraukā Latvijas pierobežas ciemus, kuros nereti atlicis mazāk par desmit iedzīvotājiem. Dažādos Latvijas robežlīnijas posmos izbaudījušas atšķirīgas viesmīlības pakāpes, draudzenes secina, ka latvieši atražo stereotipus.

Ceļ trauksmi par prokrieviskām akcijām Latgalē

"Man nav, ar ko Rīgā, valdībā par to parunāt," saka Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks (ZZS). Viņš uzskata, ka Latgalē tiekot gatavota "augsne" pārmaiņām, taču valstsvīri reģionā notiekošajām iespējamo Krievijas algotņu ideoloģiskajām aktivitātēm nepievēršot pienācīgu uzmanību. Dienai viņš atklāj rosības apmērus, kas pēdējos mēnešos vērojama Latgales reģionā, īpaši - Krievijas pierobežā.

Pierobežas joslā aiztur lietuviešus - ūdenslīdēja un maskēšanās tērpos

Piektdien, 10.janvārī, Riču ezera krastā robežsargi aizturēja 2 Lietuvas pilsoņus, kuri pierobežas joslā uzturējās pretlikumīgi – bez speciālajām caurlaidēm. Turklāt aizturētie vīrieši bija visai netradicionāli ģērbušies – viens – ūdenslīdēja kostīmā, bet otrs – maskēšanās tērpā ar sejas masku, portālam Diena.lv pavēstīja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore Kristīne Pētersone.

Lietuvieši pierobežā nāk mainīt latus pret eiro

Latu apmaiņā pret eiro Latvijas pierobežas novados iesaistījušies arī lietuvieši. Pastiprināta kaimiņzemes iedzīvotāju interese par eiro novērota Vecumnieku novada Skaistkalnē.

Liepnas pagastā atrod kaujas granātu

Ceturtdien, 12.decembrī, robežsargi, apsekojot pierobežas joslu, no kāda vietējā iedzīvotāja saņēma informāciju par mežā atrastu rokas granātai līdzīgu priekšmetu, portālam Diena.lv pavēstīja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore  Kristīne Pētersone.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide