Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Piektdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Pasaules Dabas fonds

Grūti laiki vairākām mūsu zivīm

Šajās dienās dažu labu Rīgas reklāmstabu sācis rotāt attēls, kas pirmajā brīdī vedina domāt, vai tik simtgadei par godu nav tikusi pārfilmēta latviešu filma Zvejnieka dēls – abas foto redzamās personas ir kā izkāpušas no filmā dzirdamās Jāņa Mediņa slavenās dziesmas Laša kundze bola acis Menca pilnā rīklē sauc: Nu tik gan būs dzelmē tracis, Zutis buti precēt brauc_. Tomēr, nē, par filmu te nav runas, lai gan ar dziesmā minētajām zivīm plakātam ir tiešs sakars: Pasaules Dabas fonds aicina sabiedrību pievienoties tā rīkotajai kampaņai Lai jūra čum un mudž un neizvēlēties veikalos un citās tirdzniecības vietās Baltijas jūras mencas un Eiropas zušus. Kā teikts fonda mājaslapā, nepirkt tādēļ, lai saglabātu šīs zivis arī nākamajām paaudzēm.

Pasaules dabas fonds: Zušu un mencu populācija ir nopietni apdraudēta

Pasaules Dabas fonds (PDF) aicina sabiedrību pievienoties kampaņai Lai jūra čum un mudž un neizvēlēties Baltijas jūras mencu un Eiropas zuti veikalos un citās tirdzniecības vietās, lai saglabātu šīs zivis arī nākamajām paaudzēm, liecina informācija fonda mājaslapā.

Vides aizsardzības nozare mudina topošo valdību pievērsties nākotnes izaicinājumiem

Vairākas vides un dabas aizsardzības nevalstiskās organizācijas nosūtījušas 13. Saeimā ievēlētajiem politiķiem priekšlikumus darbiem vides un dabas aizsardzības jomā. Lai gan darāmā ir daudz vairāk, organizācijas ir vienojušās par pieciem būtiskākajiem uzdevumiem, kur risinājumu meklēšana šobrīd, ņemot vērā arī globālos izaicinājumus, ir visbūtiskākā, portālam Diena.lv pavēstīja Pasaules Dabas Fonda pārstāve Sarmīte Kolāte.

Ēst zivi ar tīru sirdsapziņu

Izvēloties zivis ēdienkartei, jāvērtē to izcelsme, zvejas veids un sugas situācija pasaules ūdeņos.

Lēnām, bet kļūstam apzinīgāki pret vidi

Ne viens vien pagājušā gada notikums vides jomā liecina, ka sabiedrība ir kļuvusi informētāka un aktīvāk paudusi savu viedokli. Aktualizēti vairāki dzīvnieku aizsardzības jautājumi un cilvēki apzinās dabas vērtības, tomēr vēl aizvien interešu aizstāvji gaida konkrētākus lēmumus un rīcību no valdības puses, lai notiktu reālas izmaiņas. Par padarīto pērn un paredzamo attīstību šogad Dabas Dienai stāsta biedrības Dzīvnieku brīvība valdes locekle Līva Siliņa un Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide